BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous vytvorili nástroj na kontaktovanie politikov EÚ, aby sme na nich vytvorili tlak, aby zintenzívneli sankcie na Rusko

Anonymous vytvorili nástroj Stoprussianow.eu¸ ktorý slúži na kontaktovanie európskych politikov, aby zintenzívnili sankcie na Rusko s cieľom, aby ochromili schopnosť krajiny viesť vojnu,

Aktuálny vojenský konflikt na Ukrajine so sebou priniesol nielen materiálne škody, ale aj nezvratné straty na životoch. Jedným z problémov tejto vojny je aj aktívne ovplyvňovanie obsahu v médiách, najmä v Rusku.

Ruský cenzorský úrad pod hrozbou väzenia napríklad zakázal publikovať iné správy ako tie, ktoré pochádzajú z ruských oficiálnych zdrojov. Rovnako môžeme spomenúť aj cenzúru a to v podobe blokovania nezávislých médií, ale aj sociálnych sietí naprieč krajinou. Roskomnadzor dokonca zablokoval aj populárne VPN služby, prostredníctvom ktorých časť Rusov obchádzala cenzúru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackerský kolektív Squad303 preto vytvoril nástroj, prostredníctvom ktorého je možné kontaktovať bežných Rusov, aby vedeli, aké zverstvá vykonáva Putinov režim na Ukrajine. Pomocou tohto nástroja bolo celkovo rozoslaných už viac ako 70 miliónoch správ cez SMS, e-maily, ale aj četovacie platformy.

Činí sa ale aj demokratický svet, ktorý sa snaží nielen finančne a vojensky podporovať Ukrajinu, ale zavádza aj sankcie, ktorých cieľom je ochromiť schopnosť Ruska viesť vojnu u svojich susedov. Ide najmä o finančné sankcie, či obmedzenie obchodovania s Putinovým režimom.

„Stoprussianow.eu“

Hackeri zo skupiny Squad303, ktorí sa hlásia ku Anonymous, vytvorili ďalší nástroj, ktorý môže dopomôcť k skoršiemu ukončeniu vojny. Ide o webovú stránku stoprussianow.eu, prostredníctvom ktorej môžu občania únie kontaktovať politikov Európskej únie, aby vytvorili na nich tlak s cieľom, aby pritvrdili so sankciami a tým dopomohli ku koncu vojne.

„#StopRussiaNow je ďalšou akciou na zastavenie #Russia. Cez http://stoprussianow.eu môžete posielať správy európskym politikom. Môžete vyvíjať tlak na zvýšenie sankcií. Koniec koncov, my sme tí, ktorí zamestnávajú politikov. Čas dať ich do práce! #Anonymous

@YourAnonNews

@AnonOpsSE“ píšu hackeri v statuse nižšie.

Ide o nástroj, prostredníctvom ktorého môžu používatelia poslať európskym politikom e-mailovú správu. Potom, ako používateľ otvorí stránku, tak systém mu navrhne niekoľko e-mailových adries volených zástupcov, ktorým môže poslať správu. Samozrejme, tieto e-mailové adresy možno dopĺňať o ďalšie, či s nimi ďalej pracovať. Rovnako treba povedať, že po obnovení stránky dôjde aj k zmene kontaktných e-mailov.

Stoprussiawar
Zdroj: Vosveteit.sk/Printsceen stránky

Pre tých, ktorí nevedia, tak Anonymous krátko po začatí vojenského konfliktu na Ukrajine oznámili, že sa zapájajú do konfliktu, aby pomohli Ukrajincom na kybernetickom fronte.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close