Spravodajstvo

Anonymous vymazali 65 terabajtov dát zo serverov ruského úradu pre leteckú dopravu. Úrad ich údajne nemal zálohované

Okrem iného, systémy úradu sú natoľko ochromené, že Rosaviatsia musela prejsť od elektronického toku informácií k papierovému.

Hackerská skupina Anonymous v priebehu posledných dní vypĺňa plátky mnohých médií. Dôvodom sú úspešné kybernetické útoky namierené voči rôznym ruským entitám. Spomenúť môžeme napríklad hackerský útok namierený voči spoločnosti MashOil, ale aj nabúranie sa do serverov Ruskej národnej banky.

Hackeri napadli servery Federálnej agentúry pre leteckú dopravu v Rusku

Neubehli poriadne ani dva dni od posledných útokov a hackeri hlásia ďalší. Tentokrát si zobrali na mušku ruský federálny transportný úrad, Rosaviatsia, ktorému nielenže zhodili web, ktorý je do týchto chvíľ nefunkčný, ale rovnako hovoria, že vymazali dáta z ich serverov. Anonymous hovorí, že sa im to podarilo celkovo odstrániť 65 terabajtov dát. Pre tých, ktorí nevedia, tak Rosaviatsia je ruská vládna agentúra zodpovedná za dohľad nad leteckým priemyslom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Agentúra NEXTA ďalej informuje, že napadnuté boli servery spoločnosti LLC InfAvia, ktorá spravuje IT infraštruktúru úradu. Informácie, ktoré majú byť nenávratne stratené zhŕňajú napríklad registračné údaje lietadiel, množstvo e-mailovej dokumentácie, rôzne technické správy a podobne. Najhoršie však na tom je, že úrad nemal tieto dáta riadne zálohované, hovoria zdroje. NEXTA prostredníctvom sociálnej siete Twitter píše, že podľa všetkého ruské ministerstvo financií jednoducho nealokovalo dostatočné množstvo financií, aby mohli byť dokumenty a ďalší obsah riadne zálohovaný. Okrem iného, systémy úradu majú byť natoľko ochromené, že Rosaviatsia bola nútená prejsť na tok informácií prostredníctvom papierovej komunikácie namiesto elektronickej.

„V dôsledku kybernetického útoku na infraštruktúru Federálnej agentúry pre leteckú dopravu boli z jej serverov vymazané všetky dokumenty, súbory, registračné údaje lietadiel a pošta. Bolo vymazaných približne 65 terabajtov údajov.“ NEXTA ďalej píše: „Úrady hľadajú záložnú kópiu. The Aviation Herald píše, že neexistuje žiadna záložná kópia týchto údajov – ruské ministerstvo financií na to nevyčlenilo prostriedky. Oddelenie bolo dokonca nútené prejsť na tok papierových dokumentov.“ píše sa v statuse nižšie.

Záverom treba uviesť, že hackerská skupina Anonymous robí kybernetické útoky na rôzne významné entity naprieč Ruskom s cieľom, aby ochromili schopnosť krajiny viesť vojnu na Ukrajine.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close