Anonymous údajne hackli ruskú centrálnu banku, hovoria hackeri. Avizujú, že do 48 hodín publikujú viac ako 35-tisíc dokumentov

Tvrdenia hackerov nemožno v tejto chvíli overiť. Či sa im však podarilo nabúrať ruskú centrálnu banku, uvidíme v najbližších dňoch.

anonymous hacked
Zdroj: Twitter (Anonymous)

Aktivita hackerov, ako reakcia na vojenskú inváziu Ruska naprieč Ukrajinou, narastá. Hackeri krátko potom, ako Rusko napadlo Ukrajinu oznámili, že sa zapájajú do konfliktu s cieľom, aby pomohli nášmu východnému susedovi.

Posledné týždne môžeme čítať rôzne správy o kybernetických útokoch, ktorých cieľom bolo ochromenie riadneho chodu krajiny, ale aj o útokoch, ktorých účelom bolo potláčanie cenzúryšírenie informácií smerom k ruskému obyvateľstvu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackerská skupina v nadväznosti na sankcie a výzvy ukrajinských predstaviteľov týkajúcich sa ekonomickej izolácie Ruska oznámila, že ak oslovené nadnárodné spoločnosti v krajine nepozastavia svoje obchodné aktivity, tak sa stanu cieľom ich kybernetických útokov. Prvou spoločnosťou, ktorá pocítila silu hackerov, bolo Nestlé. Ide o najväčšieho producenta v potravinárskom priemysle na svete.

Hackeri hovoria, že sa dostali do systémov ruskej centrálnej banky

Najnovšie hackeri zo skupiny Anonymous hovoria, sa im podarilo nabúrať do systémov ruskej centrálnej banky. Informovali o tom prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Rovnako hovoria, že majú k dispozícii viac ako 35-tisíc dokumentov, ktoré budú v najbližších 48 hodinách publikované.

Spolu s týmto statusom zverejnili aj dva náhľady dokumentov. Ako môžete vidieť nižšie, tak ide o audítorskú správu staršieho dátumu. V statuse nižšie rovnako píšu, že publikované budú aj tajné dokumenty.

V závere však musím uviesť, že informácie, ktoré zverejnila hackerská skupina, nemožno v tejto chvíli overiť. Či sa im skutočne podarilo nabúrať do systémov ruskej centrálnej banky, uvidíme v priebehu najbližších dvoch dní, kedy iniciovali zverejnenie týchto dokumentov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre