BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous sa znova nabúrali do vysielania ruských televízií: Toto posolstvo odvysielali Rusom!

Hackerom z Anonymous sa podarilo nabúrať do vysielania krymských televízií.

Konflikt u nášho východného suseda stále neutícha a zdá sa, že sa čoskoro ešte viac vyostrí. Pomerne dlhú dobu sme nepočuli o hackeroch z Anonymous, no tí sa opäť hlásia k slovu. Pripomeňme si, ešte v marci dali hackeri pocítiť Rusom ich vlastnú medicínu, kedy sa nabúrali do vysielania viacerých miestnych médií, v ktorých odznelo varovanie, že sa obyvatelia majú okamžite schovať, lebo im hrozia raketové nálety. Rusom ale v skutočnosti nič nehrozilo, boli v bezpečí. No ale aspoň na chvíľu pocítili, čo robí Kremeľ na Ukrajine každý deň.

Hackeri sa nabúrali do vysielania miestnych médií

Tentokrát sa hackerom podarilo nabúrať do vysielania krymských televízií. Pre tých, ktorí nevedia, tak Krym je už dlhšiu dobu okupovaný ruskými vojskami. Tentokrát hackeri odvysielali video, na ktorom môžeme vidieť viacero vojakov Ukrajiny, ktorí ukazujú známe gesto „psst“, teda ticho. Už asi ako tušíte, tak týmto dávajú najavo, že sa chystá veľká protiofenzíva, ktorej cieľom je vytlačiť ruských vojakov z anektovaného územia.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„#OpRussia: Ruské televízne kanály boli na Kryme hacknuté, odvysielali video o pripravovanej ukrajinskej protiofenzíve“, píše sa v príspevku Anonymous nižšie.

Nešlo ale o jediný klip, ktorý bol odvysielaný v miestnych médiách.

Nešlo o jediný kybernetický útok

Zdá sa, že hackovanie ruských médií sa stalo pre hackerov v posledných dňoch hoby. Okrem iného sa hackerom podarilo hacknúť aj miestne rádio, prostredníctvom ktorého mal Putin informovať o invázii ukrajinských vojsk s „požehnaním“ NATO do oblastí Kursk, Brjansk a Belgorod. Informuje portál kyivpost.com.

Nešlo ale o reálne oznámenie, ktoré odznelo v skorých ranných hodinách miestneho času. Išlo o kybernetický útok, čo potvrdil aj hovorca Kremľa, Peskov.

„Bol to skutočne hack,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov podľa štátnej agentúry RIA Novosti. „Obnovili sme už kontrolu.“, doplnil.

Rozhlasová stanica MIR, ktorá sa stala obeťou hackerov, označila hackovanie za „absolútny podvod a provokáciu“. Samotné pokusy o hackovanie trvali približne 40 minút, priblížilo rádio.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close