Anonymous práve hackli ďalšie ruské inštitúcie vrátane Ministerstva kultúry. Zverejnili stovky GB dát

Hackeri z Anonymous sa nabúrali do serverov ďalších ruských inštitúcií. Najväčší únik dát o veľkosti 446 GB pochádza z Ministerstva kultúry Ruskej federácie.

Anonymous hackli ruske ministerstvo kultury
Zdroj: Twitter (Anonymous)

Hackeri tri dni na to, ako oznámili, že sa nabúrali do interného televízneho systému Kremľa, hlásia ďalšie úniky dát z ruských inštitúcií.

Investigatívna novinárka z DDoSecrets prostredníctvom sociálnej siete Twitter potvrdila ďalší masívny únik dát z viacerých ruských inštitúcií vrátane Ministerstva kultúry. Ako môžete čítať v statuse nižšie, tak do obehu sa dostalo viac ako pol milióna e-mailových správ vrátane stoviek gigabajtov dát. Najväčší únik dát pochádza z Ministerstva kultúry Ruskej federácie, dopĺňa Emma Best.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackeri hovoria, že do obehu sa dostalo približne 200 000 e-mailov z Ministerstva kultúry Ruskej federácie, ktoré je zodpovedné za štátnu politiku v oblasti umenia, kinematografie, archívov, autorských práv, kultúrneho dedičstva a cenzúry.

Hackerom z Anonymous sa okrem iného podarilo nabúrať aj do serverov Blagoveshchensk City Administration. Ide o administratívne centrum Ruskej federácie, ktoré leží priamo na hranici oproti čínskemu mestu Heihe na rieke Amur. Hackeri zverejnili v súvislosti s týmto útokom približne 150 GB dát, ktoré sa datujú od roku 2019 po súčasnosť.

Posledný kybernetický útok sa dotýka úniku približne 130-tisícoch e-mailov z úradu guvernéra Tverského regiónu. Ide o približne 116 GB dát z obdobia rokov 2016 až 2022.

Hackerský kolektív Anonymous prostredníctvom sociálnej siete ďalej uviedol, že útoky tohto charakteru budú aj naďalej pretrvávať, pokým Rusko nestiahne z Ukrajiny svojich vojakov.

Len pre pripomenutie, niekoľko dní dozadu sa hackeri nabúrali do serverov viacerých spoločnosti, ktoré sú vlastnené miestnymi oligarchami. Ide o firmy Petrofort, Aerogas a Forest. Aj v týchto prípadoch vyplávalo na povrch státisíce e-mailových správ, ktoré sa nemali dostať na verejnosť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre