Anonymous hackli firmu, s ktorou aktívne spolupracuje jeden z najbohatších Rusov

Anonymous hackli firmu LLC Capital / ООО Капитал, na ktorú je prepojený Mikhaila Gutserieva. Zverejnili viac ako 20 GB dát zo serverov spoločnosti.

Hackerský kolektív Anonymous v posledných dňoch plní plátky mnohých médií. Dôvodom sú kybernetické útoky namierené na Rusko, ktoré pribúdajú ako huby po daždi. V priebehu dnešného rána sme vás napríklad informovali, že hackerská bunka Batallion 65 zverejnila viac 7 miliónov bankových kariet Rusov z platformy Qiwi vrátane informácií o miliónoch transakciách.

Nejde pritom o ojedinelý útok hackerov zo skupiny Batallion 65. Tento hackerský kolektív v minulosti napríklad odstavil ruský špiónsky server, či sa nabúral do serverov finančnej inštitúcie CorpMSP.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva ďalší kybernetický útok, informuje portál thetechoutlook.com s odvolaním sa na hackerov Anonymous.

Anonymous hackli LLC Capital

Hackerom sa podarilo nabúrať do serverov spoločnosti LLC Capital. Ide o firmu, ktorá sa špecializuje na účtovníctvo a spolupracuje s mnohými významnými ruskými firmami. Anonymous píšu, že celkovo zverejnili takmer 32-tisíc e-mailových správ. Ide o set dát, ktorý je veľký 20,4 GB a dostupný je k stiahnutiu prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Pre tých, ktorí nevedia, tak LLC Capital je firmou, ktorá aktívne spolupracuje s viacerými spoločnosťami vo vlastníctve Mikhaila Gutserieva, ktorý je majoritným akcionárom konzorcia SAFMAR Group. Viacero odborníkov sa domnieva, že uniknutá komunikácia by mohla odhaliť podrobnosti o aktivitách skupiny. Druhým dychom ale treba uviesť, že ide o desaťtisíce e-mailových správ, ktoré spracovať potrvá nejakú dobu.

Ďalej treba poukázať na to, že Gutserieva je jeden z najvplyvnejších Rusov, okolo ktorého sa hmýri viacero nejasností. V minulosti založil spoločnosť Russneft, ktorá je aktuálne jedným z najväčších ropných spoločností na svete. Neskôr ušiel z Ruska z dôvodu, že bol obvinený z legalizácie nelegálnych príjmov. V roku 2010 bol ale zbavený obvinení a následne sa vrátil domov. Rovnako treba prízvukovať, že Gutserieva podniká aj v oblasti médií, retailu, developmentu a v ďalších odvetviach. Taktiež treba uviesť, že existujú aj náznaky, že je jedným z vlastníkov spoločnosti LLC Capital. Okrem iného ide o muža, ktorý je zaradený na viacerých sankčných zoznamoch.

Záverom treba povedať, že podľa rebríčku Forbes ide o muža, ktorý patrí medzi 200 najbohatších ľudí sveta. Zároveň je potrebné pripomenúť, že sa radí medzi desať najväčších obchodníkov s „čiernym zlatom“ v Rusku a rovnako patrí medzi ľudí, ktorí majú blízko k Putinovi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre