Spravodajstvo

Anonymous dali Rusom pocítiť strach z raketových náletov. Toto odvysielali v ich televízoroch!

Anonymous odvysielali v moskovských televíziách oznam, z ktorého mrazí krv v žilách.

Nie je žiadne tajomstvo, že vojna u nášho východného suseda prebieha aj v kybernetickom priestore. No táto vojna sa odohráva aj mimo územia Ukrajiny a Ruska. Moskovský aparát dokonca nedávno začal pripravovať legislatívu, ktorá cháni hackerov, ktorí vykonávajú útoky v záujme krajiny. Nehovor viac o dezinformáciách, ktoré šíria proruské skupiny a prívrženci Moskvy, ktorých cieľom je vyvolať strach a nedôveru ľudí v členských krajinách Európskej únie a NATO v štátne inštitúcie.

Samotné fyzické boje oboch armád sa častokrát ale odohrávajú aj mimo bojísk. Vojenskými cieľmi ruských útokov sú vo viacerých prípadoch aj civilné ciele. V podstate od začiatku vojny nás zaplavujú správy, ako ruské rakety zasiahli obytné domy alebo civilnú infraštruktúru. Ukrajinci preto neustále trpnú a majú strach, že by rakety mohli zasiahnuť aj ich. Ide o pocit, ktorý by nechcel pravdepodobne zažiť nikto.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Len nedávno sa podarilo hackerom nabúrať do ruských miestnych rádií, prostredníctvom ktorých dali miestnym obyvateľom ochutnať na vlastnej koži ich vlastnú medicínu, hoci len virtuálne. V rádiách totiž odznela hláška, ktorá vyzývala ľudí, aby si čo najskôr našli úkryt. Dôvodom mal byť raketový útok na územie Ruska.

Tentokrát bolo oznámenie odvysielané naprieč televíziami

Najnovšia sa hackerom podarilo nabúrať do vysielania viacerých miestnych televízií, v ktorých odznela obdobná hláška, ako ste si mohli vypočuť vyššie.

„“Všetci sa okamžite ukryte!..“, odznelo v televíznom vysielaní.

Hackerom sa podarilo nabúrať do vysielania moskovských televízií, v ktorých odvysielali krátke video, v ktorom vyzývali obyvateľov, aby sa ukryli pred raketovým útokom. Rovnako im bolo odporúčané, aby užili jódové tabletky a mali pri sebe plynové masky. Pre tých, ktorí nevedia, tak jódové tabletky sa užívajú ako akútna ochrana pred radiáciou. Samozrejme, ruským obyvateľom fyzicky nehrozil žiaden raketový útok.

„Predstavte si, ako sa cítia ukrajinské deti, civilisti, keď sú každý deň bombardovaní?! Prestaň s tým svinstvom @MFA_russia,..“, píšu hackeri vo publikovanom príspevku.

V súvislosti s kybernetickými útokmi na Rusko nám dovoľte, dať vám do pozornosti i nedávny útok, kedy Anonymous odpojili Rusov od možnosti platby prostredníctvom bankových kariet. Podarilo sa im na obmedzený čas odstaviť platobné terminály bánk Sberbank a Tinkoff. Treba ale uviesť, že aj ruskí hackeri sú nesmierne aktívni. S kybernetickým útokmi dokonca začali ešte pred inváziou. Ich modus operandi bol hlavne v nasadzovaní takzvaných „wiperov“ a ransomvér vírusov. Ich cieľom je obmedziť prístup alebo úplne znefunkčniť online systémy. A hoci zo začiatku vojny sa hackeri sústreďovali najmä na kritickú infraštruktúru, tak v súčasnosti je ich cieľom aj civilné obyvateľstvo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close