BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous aj naďalej znepríjemňujú život Rusom. Pribúdajú ďalšie kybernetické útoky

Anonymous s cieľom ochromiť Putinov režim viesť na Ukrajine vojnu, neprestávajú s útokmi na ruské inštitúcie a organizácie. Pribúda jeden útok za druhým.

Hackerský kolektív Anonymous už viackrát ukázal svoje schopnosti. Len niekoľko dní dozadu sme napríklad upozorňovali na to, že sa im podarilo nabúrať do serverov JSC Bank PSCB, čo je banka, ktorú obľubujú miestni oligarchovia. Nejde ale o ojedinelý útok.

Spomenúť môžeme aj rôzne kybernetické útoky, ako je napríklad nabúranie sa do vysielania miestnych televízií, či ďalších súkromných spoločností. Zdá sa, že hackeri v útokoch nepovaľujú.

Hackerské útoky pribúdajú

Najnovšie známy profil hackerov z Anonymous, PuckArks, prostredníctvom Twitteru hlási, že sa im podarilo znefunkčniť web Štátnej rady ruskej vlády. Stránka je nefunkčnou do týchto chvíľ. Potom, ako si otvoríte webovú stránku, tak visí na nej oznam „Dobrý deň, systém bol hacknutý. Annka RED TEAM / By PULSAR“.

Anonymous ďalej na sociálnej sieti uviedli, že sa im podarilo hacknúť najväčšiu ruskú banku Sberbank. V tomto prípade ale nejde o tak veľký únik dát, ako pri JSC Bank PSCB. Hackeri zo serverov banky vydolovali približne „len“ 5-tisíc e-mailových správ, rôzne telefóne čísla, či adresy.

Hackeri ďalej oznámili, že sa im podarilo znefunkčniť stránku Uralvagonzavod.ru, ktorá je do týchto chvíľ nedostupnou. Ide o ruskú spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou ruskej vojenskej techniky, stavebných strojov, ale aj železničných vagónov. Okrem iného hackerský kolektív @NamelessZeus, ktorý stojí za útokom, hovorí, že sa im podarilo získať niekoľko databáz, ktoré neskôr zverejnenia. Čo je ale ich obsahom, nateraz nevieme.

Anonymous ďalej publikovali niekoľko tisíc e-mailových správ pochádzajúcich z radnice ruského mesta Ačinsk, ktoré má približne 100-tisíc obyvateľov. Všetky materiály publikovali prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Pre tých, ktorí nevedia, tak Anonymous potom, ako Rusko začalo vojnu u nášho východného suseda, oznámili, že Ukrajincom pomôžu na kybernetickom fronte.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close