AppleSpravodajstvo

Android smartfóny strednej triedy sa môžu opäť začať triasť. Apple pripravuje nový iPhone SE. Čo všetko vieme?

Najväčší konkurent drvivej väčšiny zariadení strednej triedy by mal podľa najnovších informácií prísť už v marci budúceho roka.

Výrobcovia cenovo dostupných smartfónov s operačným systémom Android sa môžu začať obávať budúcoročných predajov. Americká spoločnosť Apple podľa najnovších informácií taiwanskej výskumnej spoločnosti Trendforce (via MacRumors.com) predstaví ďalšiu generáciu populárneho smartfónu iPhone SE. V poradí 3. generácia by mala byť predstavená už v 1. kvartáli budúceho roka. Ak spoločnosť zvolí podobnú stratégiu ako v minulosti, očakávať môžeme ďalšie zariadenie strednej triedy, ktoré opäť naruší plány väčšiny Android OEM výrobcov.

Ďalší predajný trhák od Apple je na ceste

Podľa analytikov by malo nové zariadenie opäť konkurovať Android smartfónom v segmente strednej triedy. Povráva sa aj o novinke v podobe 5G pripojenia. Výrobné plány spoločnosti sú na rok 2022 údajne prognózované až na 25-30 miliónov kusov. Spoločnosť Apple tak zrejme opäť očakáva, že nová generácia iPhone SE bude ďalším predajným trhákom podobne, ako tomu bolo v minulosti.

apple iphone se 2020 uvodny
Zdroj: Apple

„Pokiaľ ide o vývoj produktov, Apple zostáva pri pláne vydať svoju tretiu generáciu iPhone SE v 1. štvrťroku 22 a štyri modely v rámci novej série v 2. polroku 22. Očakáva sa, že tretia generácia iPhone SE bude hlavným nástrojom, ktorý spoločnosti Apple pomôže vybudovať si prítomnosť v segmente trhu s 5G smartfónmi strednej triedy. Jeho objem výroby na rok 2022 má podľa prognóz dosiahnuť 25-30 miliónov kusov, “ uvádza TrendForce vo svojej správe.

Apple zrejme veľké zmeny nechystá

Predstavenie ďalšej generácie smartfónu iPhone SE je ešte stále ďaleko. To však nemení nič na tom, že sa ku jeho prípadným hardvérovým špecifikáciám vyjadrujú ostrieľaní leakeri a analytici. Podľa Ming-Chi Kuo, zrejme najpoprednejšieho analytika v tejto oblasti, spoločnosť Apple neplánuje žiadne veľké vizuálne zmeny. Tretia generácia iPhone SE by sa údajne mala niesť v štýle terajšieho modelu.

iphone se 2020 3
Zdroj: Apple

Očakávať tak môžeme 4,7-palcový displej ako na zariadení iPhone 8, z ktorého aktuálna generácia vychádza. Nemalo by chýbať ani Touch-ID v domovskom tlačidle. Novinkou by však mala byť prítomnosť špičkového procesoru Apple A15. Ten by mal zároveň priniesť aj spomínanú 5G konektivitu, čím bude zariadenie na trhu strednej triedy ešte atraktívnejšie. Samozrejme, tieto informácie nemožno považovať za oficiálne a na finálnu podobu zariadenia si musíme počkať až do jeho predstavenia.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close