ANDROIDSpravodajstvo

Android prináša užitočnú aktualizáciu aj pre staršie modely: Vylepší spôsob, akým používame aplikácie

Majitelia smartfónov so systémom Android 7 Nougat a novším sa môžu tešiť na novú užitočnú funkciu. Pozrite sa, aké zmeny prinesie.

Spoločnosť Google zastrešujúca aj operačný systém Android sa aktuálne sústreďuje na vylepšovanie svojho aktuálneho systému, ktorým je verzia označená číslicou 13. Google však už dávno pracuje aj na Androide 14, ktorý nám už čoskoro predstaví počas konferencie Google I / O začiatkom mája. Okrem novších verzií Androidu sa však stará aj o tie staršie a snaží sa zlepšovať to, akým spôsobom využívame naše smartfóny. Portál androidauthority.com nás tak teraz informuje o užitočnej zmene, ktorá vylepší spôsob, akým používame nielen smartfón ale aj aplikácie. O čo v tomto prípade pôjde si teraz prezradíme v našom článku.

Android za vás vyrieši pády aplikácií

Určite ste aj vy niekedy zažili situáciu, kedy sa vám aplikácia nečakane zastavila a následne ukončila. Ľudovo povedané pády aplikácií nie sú ničím nezvyčajným najmä vo chvíli, kedy sa nám aktualizujú na chybnú verziu. Takéto aktualizácie si pritom ani nemusíme všimnúť, keďže často si aktivujeme automatické aktualizácie aplikácií a chybu si všimneme, až keď sa nám v smartfóne vyskytne. Android má však priniesť riešenie, ktoré poteší viacerých používateľov smartfónov. Tieto pády aplikácií vyrieši za vás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Obchod Play Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď si takýto pád aplikácie všimnete, prvým krokom by malo byť skontrolovanie Obchodu Play, či sa nevyskytuje náhodou opravná aktualizácia aplikácie. Nie každému to však napadne, a tak Google prináša riešenie. Vo chvíli, kedy sa vám aplikácia nečakane zastaví a ukončí, tak Android vyhodnotí, či aplikácia nemá k dispozícii aktualizáciu. Ak ju bude mať v Obchode Play dostupnú, tak nám navrhne ju aktualizovať automaticky. Takýmto spôsobom sa budeme môcť vyhnúť nepríjemnostiam, ktoré by nás pri používaní smartfónu postihli.

Zasiahne to aj do starších verzií Androidu

Ako sme už spomenuli vyššie, Google sa nestará len o novšie verzie systému, najmä teda v takýchto podstatných situáciách. Google má uvádzať, že táto funkcia bude k dispozícii pre používateľov smartfónov so systémom Android 7 Nougat a novším. Tento systém bol pre smartfóny predstavený ešte v roku 2017, teda novinka príde do mnohých zariadení aj s menej aktuálnym systémom. Práve táto situácia je navyše pekným prípadom toho, že Google prináša podporu pre podstatné funkcie aj pre staršie modely.

Aplikácie 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Podľa posledných štatistík vieme Android 7 Nougat a novší nájsť v takmer 93% všetkých smartfónov na trhu. Je teda skutočne veľká pravdepodobnosť, že sa novinka bude týkať aj vás. Vždy je síce lepšie, ak aplikácia beží ako má. No ak sa aj stane problém, budeme vedieť, že to smartfón vyrieši za nás.

Privítate novú funkciu v rámci systému Android? A akú verziu systému aktuálne využívate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close