Android Go sa dočká veľkej aktualizácie. Android 12 Go edition prinesie zásadné vylepšenia. Na toto sa môžeme tešiť!

Nadchádzajúca veľká aktualizácia operačného systému Android Go by mala priniesť až 30% zrýchlenie otvárania aplikácií.

Android GO novy operacny system
Zdroj: YouTube (Google)

Používatelia najdostupnejších zariadení s operačným systémom Android majú ďalší dôvod na malú radosť. Spoločnosť Google prostredníctvom oficiálnych kanálov oznámila príchod novej verzie s označením Android 12 Go edition. Ide o veľkú aktualizáciu už existujúceho systému Android Go, ktorý ku dnešnému dňu hlási až 200 miliónov aktívnych používateľov. Očakávaná „Go“ verzia nového Androidu 12 má logicky priniesť aj hneď niekoľko zásadných vylepšení, či už po stránke navýšenia výkonnosti alebo zlepšenia súkromia, informuje portál TheVerge.com.

Zrýchlenie spustenia aplikácií a funkcie z Androidu 12

android 12 go edition
Zdroj: Google

Najzásadnejšou zmenou, ktorú prinesie nový Android 12 Go edition na tie najmenej výkonné zariadenia, je veľké zrýchlenie spúšťania aplikácií. Používatelia tých najdostupnejších zariadení sa dnes potykajú niekedy aj s pár sekundovou bielou obrazovkou, ktorá predchádza samotnému spusteniu niektorých aplikácií. Nová verzia by však mala dobu načítavania aplikácií zredukovať až o 30%. Aplikácia sa tak načíta omnoho rýchlejšie, pričom zmena by mala zasiahnuť aj samotnú animáciu načítavania aplikácie. Tá by mala byť logicky o čosi plynulejšia, ako doteraz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android 12 go edition
Zdroj: Google

Nemali by však chýbať ani viaceré funkcionality z bežnej verzie mobilného operačného systému Android 12. Z neho by si mala verzia Go edition mala vypožičať populárne novinky ako panel ochrany osobných údajov či nástroj na priame prekladanie a čítanie textov na obrazovke. Pre zredukovanie spotreby batérie bude k dispozícii aj hibernácia aplikácií. Nemali by sme zabudnúť ani na novú funkciu „zdieľania“ aplikácií s okolitými zariadeniami, či jednoduchú a hlavne bezpečnú možnosť zdieľania zariadenia so zariadeniami vo vašom okolí. Vďaka tomu tak môžu používatelia ostatných zariadení ušetriť dáta potrebné na stiahnutie danej aplikácie.

Zoznam podporovaných zariadení zatiaľ nepoznáme

I keď spoločnosť Google prezradila viacero detailov o funkcionalitách nadchádzajúcej verzie Androidu 12 Go, momentálne nepoznáme zoznam podporovaných zariadení. Dúfajme však, že nová verzia bude sprístupnená aspoň pre vybrané zariadenia, ktoré sú už dnes na trhu. Podobne chabé informácie máme aj o dátume sprístupnenia novej systémovej verzie pre najmenej výkonné Android zariadenia. Google zatiaľ iba prezradil, že novú verziu uvidíme už v budúcom roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre