Android 14 vás upozorní na veľmi nízku úroveň batérie: Takto bude fungovať táto funkcia

Android 14 má používateľov upozorniť na skutočne nízku úroveň batérie. Upozornenie príde len chvíľu pred vypnutím zariadenia.

bateria telefonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen) (CC BY-SA 2.0)

Operačný systém Android so sebou prináša množstvo skvelých funkcií, ktoré sa neustále dopĺňajú o nové vylepšenia. Tento systém od spoločnosti Google už má len máloktoré veci na vylepšovanie, no aj napriek tomu nám prináša novinky. Ďalšie verzie systému už budú najmä o bezpečnosti používateľov a stabilite systému, no aj také menšie funkcie ako upozornenie na veľmi nízku úroveň batérie nás samozrejme poteší. Akým spôsobom bude táto novinka v najnovšom Androide fungovať a aké ďalšie zmeny so sebou prinesie? Bližší pohľad na Android 14 nám priniesol portál andro4all.com a my ho teraz budeme zdieľať s vami!

Android 14 nás má upozorniť na skutočne nízku úroveň nabitia

S Androidom 13 vieme, že nás náš smartfón upozorňuje na nízku úroveň nabitia batérie. Toto upozornenie prichádza vo chvíli, kedy sa naše zariadenie vybije pod úroveň 20% kapacity, pričom môžeme ďalej očakávať ešte jedno upozornenie. To prichádza pri úrovni nabitia na 10%, no ďalej nás už naše zariadenie neupozorní. Ako však určite niektorí poznáte, pri využívaní smartfónu by sa nám hodila ešte jedna notifikácia. A to má zmeniť práve Android 14.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 14
Zdroj: Google

Práve Android 14 má ponúknuť možnosť notifikácie len chvíľu pred úplným vybitím zariadenia. Táto úroveň má byť pri vybití na 2%. Takáto kapacita batérie je už skutočne hraničná a značí len pár minút či sekúnd do vypnutia nášho smartfónu. Podľa posledných informácií by teda Google mal zaradiť túto funkciu do svojho operačného systému pre telefóny, čím určite poteší používateľov, ktorí svoje zariadenia vybíjajú až do úplne nízkych úrovni kapacity batérie.

Zmien však bude oveľa viac

Aj keď nový Android 14 sa má sústrediť najmä na bezpečnosť používateľov a stabilitu systému ako sme už spomenuli, tak okrem toho máme očakávať aj menšie zmeny s ohľadom na funkcie. Jednou zo zmien má byť napríklad nový prehrávač médií v notifikačnej lište či možnosť zadania PIN kódu na odomknutie zariadenia bez toho, aby sme ho potvrdzovali. Po zadaní správneho kódu by sa tak váš smartfón mal automaticky odomknúť a nemal by vás zaťažovať žiadnym dodatočným potvrdzovaním.

Android 14 titulka
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Aktuálne sa Android 14 nachádza vo verzii pre vývojárov, odkiaľ máme aj informácie o nových funkciách. Finálna verzia nového Androidu by sa mala prezentovať v lete, pričom do prvých smartfónov by dorazila až v treťom či štvrtom kvartáli tohto roka. Väčšina majiteľov smartfónov by však aktualizáciu mala získať až na prelome rokov 2023 a 2024. Dovtedy sa však budeme dozvedať ďalšie informácie o veľkej aktualizácii.

Privítate nové upozornenie na vybitú batériu aj vy? A do akej úrovne zvyčajne vybíjate svoj smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre