ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 12 už vieme dostať i do starších smartfónov: Pozrite sa, ako vyzerá v tomto dvojročnom modeli!

Android 12 je v súčasnosti možné nainštalovať do takmer každého smartfónu. Za všetko vďačíme AOSP, teda voľnej verzii Androidu na úpravu.

Čakanie na prvé verzie Androidu 12 je u konca. Novú verziu systému si vďaka včerajšiemu vypusteniu Android Open Source Project známemu i ako AOSP vieme nainštalovať už do takmer akéhokoľvek smartfónu. Čo k tomu treba? Šikovných developerov, ktorí sa postarajú u vytvorenie verzie custom ROM postavenej na verzii systému Android 12. A ak už máme custom ROM pre náš model vytvorenú, budeme potrebovať ešte trochu zručností, trpezlivosti a šťastia, pretože ju budeme musieť manuálne nainštalovať. Ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, nová verzia systému postavená na „dvanástke“ je dostupná už i pre staršie modely. Ste zvedaví, ako taký systém vyzerá? Pozrite sa na to spolu s nami!

Takto vyzerá nový Android 12 v dvojročnom Mi 9T Pro

Vypustenie AOSP pre najnovšiu verziu Androidu vyvolalo veľké šialenstvo medzi developermi custom verzií ROM. Nainštalovať si tak môžete prvé verzie Androidu 12 i do vášho smartfónu, ak nájdete vhodnú verziu systému. My sa však pozrieme na custom ROM pre model s názvom Mi 9T Pro, ktorý v Číne vyšiel pod názvom Redmi K20 Pro. A vzhľadom k svojej skvelej a nadčasovej výbave sa takýto model teší z veľkej popularity ešte i dnes.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Inštaláciou tejto custom ROM, o ktorej získate viac detailov na tomto odkaze, však stratíte typický vzhľad MIUI. Custom verzia systému totiž so sebou prináša elegantný dizajn čistého Androidu 12, ktorý je známy i pod názvom Material You. Takýto čistý systém môžeme nájsť v súčasnosti nainštalovaný ako stock ROM napríklad v modeloch z radov Google Pixel, modelov bežiacich v programe AndroidOne a i vybraných spoločností, ktoré do čistoty Androidu príliš nadstavbou nezasahujú. Ak vás teda zaujíma, ako vyzerá čistý Android 12 v Xiaomi smartfóne, pozrite sa nižšie.

Android 12 Mi 9T Pro custom ROM
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Inštaláciu podstupujete na vlastné riziko

Nie každý používateľ smartfónu je dostatočne zdatný na to, aby dokázal nainštalovať custom ROM do svojho smartfónu bez akýchkoľvek komplikácií. V prvom rade treba odomknúť bootloader smartfónu a počkať celkovo 7 dní, kým budete môcť nainštalovať do svojho zariadenia novú custom ROM. Taktiež je potrebné mať v smartfóne program, resp. custom bootloader. Najznámejšou a najefektívnejšou alternatívou je TWRP.

Pred inštaláciou ROM si nezabudnite zálohovať všetky svoje súbory a nabiť svoj smartfón maximálne ako to len pôjde. Nezabúdajte, že za všetky komplikácie počas inštalácie si zodpovedáte sami a v prípade „bricknutia“ smartfónu prichádzate i o záruku zo strany predajcu.

Ako sa vám páči nový Android 12? A plánujete jeho inštaláciu i prostredníctvom custom ROM? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close