Android 12 sa posúva do „Stabilnej BETA verzie“. Kedy príde finálna verzia pripravovaného OS pre používateľov?

Google uvoľňuje ďalšiu BETA verziu Androidu 12. Najnovšie sa dostáva do štádia „Stabilná beta“.

Android 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Google najnovšie uvoľnila 4. BETA verziu Androidu 12, čo je len krôčik od uvoľnenia finálnej verzie Androidu.

Pre koncových používateľov, ale aj vývojárov, to vo svojej podstate znamená, že spoločnosť pomaly, ale isto finalizuje pripravovaný operačný systém, ktorého uvoľnenie pre širokú verejnosť je naplánované na september až október.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android 12 sa posúva do „Stabilnej BETA verzie“

Google v rámci publikovanej tlačovej správy píše, že nová BETA verzia OS prináša najmä stabilitu a zlepšenie výkonu, čo znamená, že rozhrania API systému Android 12 a „správanie sa“ aplikácií sú dokončené. Spoločnosť rovnako vyzýva vývojárov, aby začali aktívne testovať svoje aplikácie a ich kompatibilitu s novým OS.

Android 12 BETA_harmonogram
Zdroj: Google

„Android 12 Beta 4 dosiahol platformu Stability, míľnik, ktorý znamená, že všetky správania smerujúce k aplikáciám sú v systéme Android 12 konečné. To zahŕňa nielen oficiálne rozhrania SDK a NDK API, ale aj konečné správanie systému a obmedzenia týkajúce sa aplikácií. Od verzie Beta 4 teda môžete s istotou uvoľniť svoje aktualizácie kompatibility s vedomím, že sa platforma nezmení.“ uvádza Google v tlačovej správe.

Nový Android 12 bude najprv uvoľnení pre telefóny Pixel a až následne bude postupne zavádzaný aj do ďalších smartfónov. V súčasnosti ho testujú najmä spoločnosti ako ASUS, OnePlus, Oppo, Realme, Samsung, Sharp, ZTE, či Xiaomi. V závere však treba dodať, že distribúcie naprieč značkami smartfónov iných výrobcov, ako je spoločnosť Google, závisí najmä od samotných výrobcov, ako rýchlo ho budú testovať a následne sprístupňovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre