ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 by mohol dostať funkciu, ktorú ocenia najmä menej zdatní používatelia v cudzích jazykoch

Android 12 by mohol ponúknuť funkciu, ktorá by bola schopnou preložiť rozhranie aplikácií tretích strán do rodného jazyku používateľa.

Android 12 je v posledných týždňoch široko a často diskutovanou témou. Dôvodom je, že Google oznámil termín udalosti Google I/O 2021, počas ktorej sa očakáva oficiálne predstavenie vývojárskej verzie nového Androidu. Po uvedení nového Androidu, hoci v BETA zostavení, by sme mali poznať viac menej všetky hlavné zmeny vrátane funkcií, ktoré prinesie jeho finálna verzia. Konferencie je naplánovaná na 18. až 20. mája. 

Hoci od samotnej konferencie nás delí približne mesiac, tak aj napriek tomu sa môžeme postupne dozvedať nové informácie ohľadne nadchádzajúceho Androidu. Je to hlavne vďaka dostupnosti skorého náhľadu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie portál xda-developers.com upozorňuje na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorú ocenia najmä menej zdatní používatelia v cudzích jazykoch. Dôvodom je, že podľa publikovaných správ, Android 12 by mohol do vienka dostať vcelku šikovnú funkciu. Ide konkrétne o možnosť automatického prekladu aplikácií do rodného jazyku používateľa. 

Zatiaľ, čo za samotný preklad operačného systému ako takého je zodpovedný Google, tak za jazykové mutácie aplikácií, zodpovedajú ich vývojári. Tí však nie vždy optimalizujú svoje aplikácie do lokálnych jazykov menších krajín.

Nové systémové nastavenia Androidu 12 však odhaľujú povolenia BIND_TRANSLATION_SERVICE a MANAGE_UI_TRANSLATION. Podľa informácií portálu xda-developers, by tieto nastavenia mohli dopomôcť k automatickému prekladu aplikácií do lokálneho jazyka používateľa. Portál sa odvoláva na to, že vývojári našli v rámcovom kóde dôkazy o tom, že nová funkcia prekladu môže bežať naživo vo vnútri aplikácie, nielen na snímke obrazovky alebo nasnímanom obrázku, napríklad v Google Lens. Vývojári portálu zároveň dodávajú, že analýza najnovšej verzie aplikácie Prekladač Google bohužiaľ neposkytla dôkazy o jej integrácii s novým rozhraním API. K vyššie uvedeným správam by sa preto malo pristupovať ešte s rezervou.

Samotná myšlienka však nie je úplne novou. Rôzne aplikácie, napríklad AllTrans, už ponúkajú túto službu. Druhým dychom však treba povedať, že riešenia tretích strán si častokrát vyžadujú dodatočné oprávnenia vrátane odomknutia zariadenia, takzvaný Root.

V každom prípade, uvítali by ste prítomnosť tohto typu funkcie v nadchádzajúcom Androide? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close