Android 11 za posledný mesiac zdvojnásobil svoj trhový podiel. Takto vyzerá distribúcia jednotlivých verzií Androidu

Staršie verzie Androidu sú na ústupe. Stále viac používateľov má Android 11 a Android 10.

Android (1)
Zdroj: unsplash.com (Denny Müller)

Hoci väčšina z nás už pokukáva po vývojárskych náhľadoch Androidu 12 a funkciách, ktoré pre nás Google chystá, tak stále najnovšou oficiálne distribuovanou verziou Androidu, je Android 11. Ešte vo februári sme vám priniesli aktuálne štatistiky dotýkajúce sa distribúcie jednotlivých verzií operačného systému pre smartfóny od spoločnosti Google. Zo štatistík spoločnosti appbrain vyplynulo, že najnovšiu verziou OS malo vo svojich smartfónoch v danom čase necelých 2,5% používateľov. 

Počet Android 11 smartfónov sa medzičasom viac ako zdvojnásobil

Pri pohľade na aktualizované štatistiky spoločnosti appbrain k dnešnému dňu, môžeme konštatovať, že adaptácia najnovšej verzie Androidu, je na vzostupe. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dáta konkrétne odhaľujú, že na trhu „ubúdajú“ zariadenia so staršími verziami operačného systému, pričom pribúdajú tie s novšími. Môže to mať súvis, ako s koncom životného cyklu starších zariadení, tak aj s postupnou adaptáciou Androidu 11 pre staršie modely smartfónov v kombinácii s uvádzaním nových zariadení na trh.

Podľa aktuálny dát Android 11 pokrýva už 5,7%, čo je v porovnaní s februárom nárast na úrovni cez 100%. Dobrou správou je, že podrástol, hoci mierne, aj Android vo verzii 10, ktorý aktuálne pokrýva 36,8%. Pri medzimesačnom porovnaní ide o rozdiel na úrovni približne 2%.  Nižšie na grafe si môžete pozrieť trend distribúcie jednotlivých verzií OS.

distribucia verzii Androidu_marec 2021
Zdroj: appbrain

Ako sú na to však ostatné verzie operačného systému Android? Nižšie si môžete pozrieť aktuálne štatistiky ohľadne distribúcie jednotlivých verzií OS. 

10 (Android 10), 36.8%, 
9.0 (Pie), 20.5%,
8.0-8.1 (Oreo), 15.5%,
7.0-7.1 (Nougat), 8.4%,
6.0 (Marshmallow), 6.0%,
11 (Android 11), 5,7%,
5.0-5.1 (Lollipop),4.7%,
4.4 (KitKat),1.7%,
4.1-4.3 (Jelly Bean), 0.7%,
4.0 (Ice Cream Sandwich), 0.1%.

Dáta vyššie reprezentujú vzorku približne 100-miliónov smartfónov, ktoré využívajú vývojárske nástroje spoločnosti Appbrain. Akú verziu Androidu máte vo svojom smartfóne, prípadne očakávate ešte aktualizáciu na novšiu verziu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre