Android 11 konečne prichádza do tohto nesmierne populárneho Redmi smartfónu! Registrujete ho i vy?

Android 11 je dostupný pre všetky smartfóny z populárnej línie smartfónov minulého roka! Ktorý model sa ho dočkal tentokrát?

Xiaomi Android 11
Zdroj: Vosveteit.sk

Operačný systém Android 11 registrujú vo svojich smartfónoch mnohí používatelia smartfónov Xiaomi. Populárna séria dostupných smartfónov z minulého roka zrejme schytala v tejto aktualizácii „čierneho Petra“, keďže postupne prichádza do modelov so značným oneskorením. Modely zo série Redmi Note 9 mali získať novú verziu systému už koncom mesiaca apríl, základná verzia smartfónu sa jej však dočkáva až po dvoch mesiacoch od pôvodného plánu. Podľa portálu Piunikaweb.com tak „jedenástka“ prichádza do modelu Redmi Note 9, ktorí majitelia sa tak konečne môžu tešiť z aktualizácie?

Redmi Note 9

Model s názvom Redmi Note 9 patrí medzi bestsellery minulého roku. Ohúril svojou nízkou cenou a zároveň výbavou, ktorá odpovedala svojej triede. Majiteľov však trápila aktualizácia, ktorá mala prísť už pred dvoma mesiacmi. Konečne však prišlo aj na tento základný model zo série, keďže Android 11 je po novom dostupný ako pre globálnu (MI), tak i európsku (EU) verziu systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android 11

Adaptácia na najnovší operačný systém je celkom náročná. Svoje o tom vedia i developeri nadstavby MIUI, ktorí priznali, že chyby v systéme sú spôsobené najmä najnovším Androidom. Podľa všetkého majú problémy počas testovania na svedomí i jeho oneskorenie pre smartfóny zo série Redmi Note 9.

Aktualizáciou modelu Redmi Note 9 je séria kompletná. Všetky modely zo série tak získali už Android 11, ktorý však bude vypúšťaný postupne, nemusí byť teda pre vás zatiaľ dostupný. Čo sa týka ostatných modelov z modelového radu, Redmi Note 9S získal svoju aktualizáciu pred dvoma týždňami. Zaregistrovali sme ju i u nás v redakcii a doteraz beží bez problémov.

Narozdiel od zlatej strednej cesty v podobe Redmi Note 9S u nás zatiaľ neregistrujeme aktualizáciu na Android 11 pre Redmi Note 9 Pro. Pre tento model by však aktualizácia bala byť dostupná od začiatku tohto mesiaca a je len otázkou času, kedy sa objaví i u nás.

Registrujete aktualizáciu i na vašom smartfóne? A na akej verzii systému aktuálne bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre