Americké vesmírne sily plánujú už o pár dní vypustiť na obežnú dráhu bezpilotný kozmický raketoplán

Nová misia amerických vesmírnych síl sa začne už 16 mája. Cieľom je vypustenie robotického raketoplánu Boeing X-37B

vesmirne sily usa raketoplan boeing x-37b
Zdroj: Boeing Space - Twitter

Vesmírne sily Spojených štátov amerických, ďalej už len USSF, plánujú už 16. mája spustiť svoju druhú misiu od čias ich zaradenia medzi zložky Ozbrojených síl Spojených štátov amerických. Cieľom najnovšej misie je dostať na obežnú dráhu Zeme pomerne nový robotický bezpilotný raketoplán Boeing X-37B spolu s menším nákladom, informuje spravodajský portál Cnet, ako aj priamo spoločnosť Boeing na svojich sociálnych sieťach.

Záhadný robotický raketoplán

Šiesta misia raketoplánu Boeing X-37B sa začne už 16. mája v Cape Canaveral Air Force Station na Floride. Bezpilotný raketoplán sa má na obežnú dráhu Zeme dostať vďaka pokročilej dvojstupňovej nosnej rakete Atlas V.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Bude to prvá misia X-37B, ktorá bude využívať servisný modul na hosťovanie experimentov,“ uviedla v tlačovej správe riaditeľka  Randy Walden .

Bezpilotný raketoplán Boeing X-37B má za úlohu na obežnú dráhu Zeme dostať malý satelit FalconSat-8, ktorý bude v najbližších rokoch vykonávať niekoľko experimentov pre Letecké sily Spojených štátov amerických, ako aj pre NASA a Námorné výskumné laboratórium.

NASA pošle do vesmíru semená rastlín, aby študovali účinky kozmického žiarenia , a Námorné výskumné laboratórium vysiela nástroje určené na premenu slnečnej energie na mikrovlny, ktoré môžu byť vyžarované do zeme a použité ako zdroj energie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre