SpravodajstvoVeda a výskum

Americké vesmírne sily budú cvičiť vojakov pre „vesmírny boj“. Aktuálne chcú 16-tisíc vojakov

Hoci sa stávajú terčom paródii, vesmírne sily chcú byť rovnocennou odnožou americkej armády

Americké vesmírne sily sú šiestou a zároveň najmladšou nezávislou odnožou amerických ozbrojených síl. Od svojho vzniku založili veliteľstvo, prebrali posádku zo vzdušných síl a dokonca vydali aj verbovacie video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

V ich najnovšom oznámení sa Vesmírne sily vyjadrili,  že chcú začať s tréningom, ktorý by cvičil mužstvo v boji vo vesmíre. To zahŕňa bojisko na obežnej dráhe, elektronickú vojnu, vojenské stratégie a mnoho ďalšieho. Ich cieľom je vycvičiť personál, ktorý dokáže ochrániť vesmírnu infraštruktúru Spojených štátov pred fyzickými, elektronickými, či digitálnymi útokmi. Píše o tom portál Universe Today.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Donedávna bola náplň vesmírnych síl záhadou. Termín vesmírne boje vyvoláva u väčšiny zábavné asociácie, ktoré majú však ďaleko od reality. V súčasnosti sa však pod vesmírnym bojom chápe skôr ochrana zariadení, ako napríklad GPS satelity a podobne. Tie sú v prípade vojnového konfliktu častokrát zasahované.

V budúcnosti bude existovať možnosť výberu odboru, ktorému sa chce kadet venovať, podobne ako si piloti vyberajú svoje zameranie. Piloti vzdušných síl sa totiž môžu rozhodnúť, či budú bojovými pilotmi, pilotmi bombardéru, alebo zásobovacími pilotmi. Kadeti vesmírnych síl budú mať na výber študovať orbitálny boj, elektronický boj, manažment vesmírnej bitky, či prístup do vesmíru.

Zároveň chcú, aby bola špecializácia vesmírnych síl hĺbková a svoje vedomosti by mohli využiť aj pri vytváraní systémov vesmírnych zbraní. Než sa tam dostanú, ich cieľom bude vycvičiť mužov a ženy, ktorí sa do vesmírnych síl prihlásia. Tí by mali byť schopní odvrátiť akékoľvek útoky na satelity Spojených štátov. Do budúcnosti chcú mať vycvičených 16-tisíc vojakov a hovorí sa aj o založení vlastnej „letky“. Vesmírne sily sú momentálne terčom posmechu, avšak vedenie vykonáva všetky potrebné kroky k tomu, aby sa z nich stala odnož armády, ktorá je rovnocenná s ostatnými.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close