SpravodajstvoVesmír

Americké úrady spustili vyšetrovanie prvého vesmírneho letu spoločnosti Virgin Galactic

Vesmírny let Virgin Galactic neprebiehal podľa pôvodných plánov. Úrady ďalší let nemusia povoliť

Prvý let do vesmíru na palube vesmírnej rakety SpaceShipTwo od spoločnosti Virgin Galactic zrejme neprebiehal podľa pôvodných plánov. Raketa, na ktorej palube bol aj zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Richard Branson, zmenila svoju pôvodnú letovú dráhu, pričom piloti počas letu odignorovali výstražné svetlá. Na problémy počas letu sa najnovšie zameral priamo Federálny letecký úrad (FAA), ktorého vyšetrovanie bude kľúčové pre povolenie ďalších vesmírnych letov tejto spoločnosti, informuje zahraničný portál Futurism.com odvolávajúci sa aj na správy agentúry Bloomberg.

Dočasné uzemnenie vozidiel od Virgin Galactic je na mieste

„Spoločnosť Virgin Galactic nesmie letieť s vozidlom SpaceShipTwo, pokiaľ FAA neschváli záverečnú správu o vyšetrení nehody a nerozhodne, že problémy súvisiace s touto nehodou neovplyvnia bezpečnosť verejnosti, “ uvádza sa vo vyhlásení amerických úradov.

Spoločnosť na vyšetrovanie zo strany FAA zareagovala naozaj promptne a vo svojom vyhlásení uviedla, že s príslušnými úradmi aktívne komunikuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Úzko spolupracujeme s FAA, aby sme podporili dôkladné preskúmanie a včasné vyriešenie tohto problému, “ uviedla vo svojom vyhlásení spoločnosť Virgin Galactic.

Podľa neoficiálnych informácií vozidlo SpaceShipTwo počas svojho letu údajne opustilo stanovený priestor určený americkými úradmi až na 1 minútu a 42 sekúnd. V prípade tak krátkeho letu naozaj nejde o zanedbateľný údaj. Ešte viac znepokojivé sú informácie o odignorovaní výstražných svetiel, ktoré upozorňovali na vypnutie motorov počas stúpania.

Ohrozený je ďalší let s talianskou posádkou

Pre spoločnosť Virgin Galactic ide o naozaj znepokojujúce správy, čo sa ihneď odzrkadlilo aj na hodnote akcií tejto spoločnosti. Ohrozené sú aj ďalšie lety spoločnosti, keďže tie boli naplánované ešte na tento mesiac, respektíve začiatok októbra. Na palube vozidla SpaceShipTwo mali byť do vesmíru vyslaní príslušníci talianskeho letectva. Budúcnosť tohto letu je však momentálne nejasná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close