HuaweiSpravodajstvo

Americká vláda začala udeľovať prvé licencie umožňujúce obchodovanie so spoločnosťou Huawei

Ministerstvo obchodu USA začala udeľovať prvé licencie umožňujúce obchodovanie s Huaweiom. O licenciu má záujem viac ako 300 spoločností.

Ministerstvo obchodu USA v stredu začalo udeľovať licencie pre niektoré americké spoločnosti umožňujúce pokračovať v obchodovaní so spoločnosťou Huawei. Aktuálne však ešte nevieme aké produkty si bude môcť druhý najväčší výrobca smartfónov zakúpiť od amerických spoločností. Kľúčovými službami pre Huawei však bezpochyby sú Mobilné služby od Googlu.

Viac ako 300 firiem vyjadrilo záujem o obchodovanie s Huawei

Jeden z amerických úradníkov sa vyjadril, že firmy podali viac ako 300 žiadostí na licencie. Podľa neho je polovica v  štádiu riešenia a  okolo 25% licencií je zatiaľ schválených.  Je jasné, že nie všetky ostávajúce žiadosti  dostanú zelenú. Podľa aktuálne dostupných zdrojov, vláda potvrdzuje licencie týkajúce sa hlavne súčiastok na mobilné telefóny a častí, ktoré sa neradia medzi elektroniku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ministerstvo obchodu udeľuje licencie užším subjektom. Autorizuje špecifické obchodné aktivity, ktoré nepredstavujú riziko pre bezpečnosť Spojených štátov, alebo cudzokrajné záujmy,“   znie vyjadrenie Ministerstva obchodu USA.

Dočasná všeobecná licencia pre Huawei bola ešte pred schvaľovaním čiastkových licencií predĺžená o  90 dní.  USA ju predĺžilo údajne z dôvodu, aby pomohli zmierniť dopad na sieťových operátorov vo vidieckych oblastiach USA. Celý konflikt začal ešte v máji, kedy sa dostala firma na čiernu listinu nechcených spoločností (takzvaný „Entity List“), v  dôsledku podozrení z  narušenia národnej bezpečnosti. Spoločnosti na tomto zozname nemôžu obchodovať so spoločnosťami z  USA bez špeciálneho povolenia od vlády.

Huawei už reagoval

Len pre zaujímavosť, v  dôsledku sankcií zo strany americkej vlády sa Čína rozhodla vytvoriť fond vo výške 29-miliárd dolárov na podporu polovodičového priemyslu, do ktorého spadá napríklad aj výroba procesorov. Okrem toho, spoločnosť Huawei včera oznámila novú stratégiu spojenú s  ich obchodom s aplikáciami v podobe sprístupnenia vývojárom tretích strán možnosť prepojenia ich softwaru so službami Huawei. Zároveň sa spoločnosť rozhodla investovať 1-miliardu dolárov do podpory svojho obchodu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close