Američania pritvrdzujú. Voči Huawei vzniesli ďalšie závažné obvinenia, na základe ktorých ich ženú pred súd

Američania vzniesli ďalšie závažné obvinenia voči Huawei, na základe ktorých ich ženú pred súd. Údajne mali zneužívať duševné vlastníctvo.

USA vs Huawei
Zdroj: Vosveteit.sk, flickr.com (U.S. D.A.)

V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli správy hovoriace o tom, že Američania opäť „oživili“ debatu týkajúcu sa možného špehovania zákazníkov spoločnosti pomocou takzvaných „back door“, teda spätných dvierok v produktoch spoločnosti. Hoci Američania neposkytli ani jeden dôkaz o tom, že sa niečo takéto udialo, tak aj napriek tomu to spoločnosť Huawei tieto obvinenia dementovala.

Američania pritvrdzujú

Neprešiel poriadne ani jeden deň a Američania opäť pritvrdzujú. Ministerstvo spravodlivosti USA vznieslo závažné obvinenia voči spoločnosti Huawei týkajúce sa zneužívania duševného vlastníctva. V obvinení sa napríklad píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…Žalovaní dostávali príjmy priamo a nepriamo, a to aj využívaním výhod z predaja výrobkov obsahujúcich ukradnuté duševné vlastníctvo a šetriace výskum a vývoj náklady, z ktorých príjmy sa obhajcovia IP (pozn. redakcie: IP je skratka pre spoločnosť Huawei a jej subsidiárne firmy) dohodli použiť na založenie a prevádzku po celom svete.“

V rámci obvinenia ďalej padli aj slová, ktoré hovoria o trvalom a úmyselnom poškodzovaní práv amerických spoločností v podobe dlhodobej krádeže intelektuálneho vlastníctva iniciovanej spoločnosťou Huawei. Tá si mala dokonca údajne „odchytávať“ ex-zamestnancov konkurenčných spoločností. Konkrétne v bode číslo 13. sa píše:

„V ďalšom úsilí o získanie prístupu k neverejnému duševnému vlastníctvu Poškodených spoločností, v roku 2013, spoločnosť HUAWEI začala formálnu politiku zavádzajúcu bonusový program odmeňovania zamestnancov, ktorí získali dôverné informácie od konkurentov. V rámci tejto politiky HUAWEI stanovil formálny harmonogram odmien, ktorý sa má vyplácať zamestnancom spoločnosti HUAWEI a pridruženým spoločnostiam za odcudzeniu informácií od konkurentov na základe hodnoty získaných informácií. Zamestnanci boli vyzvaní, aby zverejnili získané dôverné informácie od iných spoločností na internej webovej stránke HUAWEI alebo v prípade obzvlášť citlivých informácie, aby ich odoslali prostredníctvom zašifrovaného e-mailu do špeciálnej e-mailovej schránky huawei.com…“

Celý dokument má 55 strán a obsahuje 138 bodov, v ktorých Američania vykresľujú spoločnosť Huawei a jej údajné nekalé správanie, ktoré im poskytlo konkurenčnú výhodu (pozn. redakcie: odkaz na celý dokument nájdete vo vrchnej časti článku). Tak ako v prípade obvinení z predošlého dňa, tak dokument neobsahuje priame dôkazy, že by k takémuto správaniu dochádzalo. Pravdepodobne si ich americká vláda odkladá na súdne pojednávanie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre