AKUTÁLNE: Polícia zadržala internetového podvodníka. Od obetí vylákal milióny korún. Týmito príbehmi balamutil ľudí

Slovenskí a českí policajti chytili online podvodníka, ktorý od obetí pod zámienkou rôznych príbehov vylákal od ľudí milióny korún.

online podvodnik
Zdroj: Ajdin Kamber / shutterstock.com a boyphare / shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

Internet je priestorom, v ktorom na nás číhajú rôzne nástrahy. Zväčša, keď narazíme na online podvod, tak nám nezostáva nič iné, len ho odignorovať. Dôvodom je, že odhaliť útočníka je pomerne náročné a vo viacerých prípadoch je to prakticky aj nemožné. No to nie je prípad slovenských a českých policajtov, ktorým sa podaril husársky kúsok. Chytili online podvodníka, ktorý okradol obete o milióny korún.

Muži zákona chytili online podvodníka

Podvodník na to, aby získal od obetí finančný prospech, tak ich kontaktoval s rôznymi príbehmi. Muži zákona hovoria, že od obetí žiadal finančné prostriedky napríklad pod zámienkou liečby v zahraničí, obetiam neskôr sľuboval aj spoločný život, či ponúkal výhodné investície do kryptomien. Pomocou týchto príbehov vymámil od ľudí niekoľko miliónov českých korún, hovoria policajti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Na základe žiadosti českých kolegov sa vo veľmi krátkom čase podarilo policajtom odboru finančného vyšetrovania NCODK P PZ zistiť identitu neznámeho páchateľa, ktorý pod rôznymi legendami ako výpomocou pri liečbe v zahraničí, prísľubom budúceho spoločného života po odblokovaní finančných prostriedkov majetného dediča, až po využitie legendy do investovania do kryptomien vylákať od niekoľkých občanov Českej republiky niekoľko miliónov českých korún, pričom k zastretiu ich pôvodu využíval sieť rôznych účtov v zahraničí a na Slovensku.“

Zhabali mu nielen telefóny, ale aj ďalšiu techniku

Muži zákona píšu, že podozrivú osobu zadržali 27.7.2023 a v súčasnosti je obmedzená na slobode. Policajtom sa podarilo vykonať v dome obete prehliadku, počas ktorej podvodníkovi zhabali 11 kusov mobilných telefónov, počítačovú techniku a 10 kusov platobných kariet k účtom.

Podľa publikovaných informácií podozrivý mal aj kumpána, ktorý je vyšetrovaný v Českej republike. Na Slovensku sa R.G. podozrivý zo spáchania trestného činu legalizácie výnosu z trestnej činnosti, za čo mu hrozí trest odňatia slobody vo výške tri až osem rokov, uzatvárajú policajti.

„Podozrivý bol dňa 27.07.2023 umiestnený do CPZ. Po jeho zadržaní vykonali v dome, v ktorom sa zdržiaval domovú prehliadku, pri ktorej zaistili 11ks mobilných telefónov, počítačovú techniku a 10ks platobných kariet k účtom.“, uvádzajú policajti v príspevku na sociálnej sieti. „Kolegovia z Českej republiky po zadržaní R.G. iniciovali vydanie Európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý bol dňa 28.07.2023 vydaný Okresním soudem v Táboře v ČR. 🔴Podozrivý R.G. je spolu s osobou H.Š., vek 51 rokov vyšetrovaný v Českej republike zo spáchania trestného činu podvodu.“, dopĺňajú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre