AKTUÁLNE: UPC má výpadok, nefunguje internet. Problémy sa týkajú najmä Bratislavy

UPC má výpadky internetu. Podľa našich informácií internet riadne nefunguje najmenej v dvoch mestských častiach Bratislavy. Downdetector ale hlási, že výpadok internetu je rozsiahlejší.

vypadky internetu
Zdroj: Zdroj: Pixabay.com (Fotocitizen), Vosveteit.sk

AKTUALIZOVANÉ (21:28): Zdá sa, že UPC našlo chybu, ktorá spôsobovala výpadky internetu. Aj napriek tomu, že podľa služby Downdetector.sk pribúdajú ďalšie hlásenia, tak UPC obnovilo medzičasom vo viacerých oblastiach internet.

Nefunguje vám internet od UPC? Nie ste sami. Viacero zákazníkov spoločnosti hlási prostredníctvom služby downdetector.sk výpadky internetu. Rovnako aj my sme sa stretli s výpadkami internetu pričom problémy evidujeme približne od 17:00 a pretrvávajú do týchto chvíľ.

Problémy s internetom UPC sú najmenej v dvoch mestských častiach Bratislavy

Podľa našich informácií výpadky internetu trápia najmä Bratislavčanov a to konkrétne v dvoch mestských častiach. Konkrétne ide dve susediace mestské časti Rača a Vajnory, v ktorých žije spolu približne 30-tisíc ľudí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň sa nám podarilo zistiť, že technici spoločnosti aktuálne pracujú na lokalizácii a odstránení problému.

UPC vypadky internetu Bratislava
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen (downdetector.sk)

Podľa služby Downdetector.sk výpadky trápia ale aj obyvateľov ďalších miest. Ako môžete nižšie vidieť, tak zákazníci spoločnosti za posledných 24 hlásili problémy s konektivitou najmä v mestách Trnava, Zvolen, Nitra, Martin a Žilina.

vypadky internetu UPC_slovensko
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen (downdetector.sk)

Pri pohľade na časy, kedy boli hlásené výpadky internetu, tak tie sa prekrývajú s výpadkami konektivity v hlavnom meste. Je tak možné, že problém môže byť závažnejší. Nižšie si môžete pozrieť časy, v ktorých boli hlásené výpadky internetu v ďalších mestách. Treba ale prízvukovať, že v prípade ďalších miest, sú výpadky hlásené v desiatkach prípadoch a nie stovkách, ako je tomu v Bratislave.

vypadky internetu_Trnava
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen (downdetector.sk), problémy hlásia aj Trnavčania
vypadky internetu UPC Martin
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen (downdetector.sk), problémy hlásia aj Martinčania

Kedy bude odstránená chyba, aktuálne nevieme

Bližšie podrobnosti o aktuálnej chybe, ktorá spôsobila výpadok internetu, nie sú známe. Nateraz rovnako nepoznáme ani predpokladaný čas, kedy dôjde k odstráneniu problémov. Pevne ale veríme, že to nepotrvá dlho.

Hneď, ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti, tak vás budeme o vývoji celej situácie informovať. Článok budeme priebežne aktualizovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre