AKTUÁLNE: Telekom sprístupňuje skvelú funkciu pre ľudí s predplatenou kartou. Aktivujte si ju, je zadarmo!

Telekom poteší zákazníkov s predplatenou kartou Predplatenka, Easy a Juro.

Telekom 5G
Zdroj: Telekom

Telekom len pred pár chvíľami oznámil novinku, ktorou poteší všetkých zákazníkov spoločnosti, ktorí využívajú predplatenú kartu. Pre zákazníkov spoločnosti sprístupnil funkciu VoLTE, ktorá je dostupná pre všetkých a zadarmo!

Čo je to VoLTE?

Technológii VoLTE sme sa venovali v minulosti viackrát. VoLTE znamená „Voice over LTE“, teda hlas cez LTE. Ako už asi tušíte, tak táto technológia súvisí s funkciou telefonovania. Ide o hlasové hovory cez 4G LTE typ siete, a nie o pripojenia cez 2G alebo 3G, ktoré sa zvyčajne používajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľkou výhodou tohto štandardu je, že ponúka kvalitnejšie hovory v porovnaní so staršími štandardmi. Kvalita hovoru je lepšia pretože cez 4G je možné preniesť oveľa viac dát. Výsledkom je, že ľahšie rozpoznáte nielen to, čo hovorí osoba na druhom konci linky, ale aj jej tón hlasu.

„V podstate ide o hlasový hovor v rozlíšení HD a celkovo je to oveľa bohatší zážitok.“

Okrem iného pomocou tejto technológie sa až 4-krát rýchlejšie spojíte s človekom na druhej strane v porovnaní s 3G alebo 2G štandardom. Len pre zaujímavosť, prenosové rýchlosti pri štandardom hovore nepresahujú 8kb/s. V prípade technológie VoLTE prenosová rýchlosť je približne o jednu tretinu vyššou.

Ako si aktivovať VoLTE?

V prípade väčšiny operátorov môžete túto technológiu aktivovať pomocou nastavení telefónu. Ako na to, sme vám ukázali v tomto návode.

No niektorí umožňujú aktivovať túto funkciu aj cez SMS. Rovnako tomu je aj v prípade Telekomu. Stačí poslať SMS v tvare VoLTE zap na číslo 12323.

„Telekom dnes sprístupňuje technológiu VoLTE, t.j. volania cez 4G sieť pre všetky predplatené karty. Novinka sa týka predplatených kariet Predplatenka, Easy, aj Juro. Zákazníci si budú môcť službu aktivovať cez SMS príkazom VoLTE zap na čísle 12323.“

Operátor ďalej dopĺňa, že na to, aby ste mohli využívať tento typ siete, tak musíte byť v pokrytí 4G siete a mať 4G SIM kartu. Samozrejme, aj váš telefón musí byť kompatibilný s týmto štandardom. Dobrou správou je, že tento typ siete podporujú prakticky všetky smartfóny, ktoré boli predstavené v uplynulých rokoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre