AKTUÁLNE: Telekom rozširuje pokrytie 5G signálom. Toto je zoznam obcí a lokalít naprieč Bratislavou, kde je už dostupná 5G sieť operátora

Telekom najnovšie rozširuje pokrytie 5G signálom i o väčšiu obec Bernolákovo.

Telekom 5G siet
Zdroj: unsplash.com (Vyacheslav Shatskiy), úprava Vosveteit.sk

Spoločnosť Telekom približne 2-týždne dozadu zverejnila finančné výsledky za prvých deväť mesiacov tohto roka, z ktorých vyplynulo, že spoločnosť nielen zvýšila svoje príjmy, ale pribudli jej aj zákazníci a nie o málo. Spoločnosti celkovo pribudlo viac ako 80 tisíc zákazníkov.

Telekom rovnako informoval verejnosť, že pokrýva už viac ako 20 obcí a väčšiu časť Bratislavy 5G sieťou. Okrem iného, mobilný operátor prisľúbil, že 5G bude rozširovať i do ďalších oblastí. Najnovšie sa Telekom hlási s tým, že 5G pokrytie je dostupné už i v obci Bernolákovo, čo je jedna z väčších obcí na západnom Slovensku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telekom pokrýva už takmer celú Bratislavu a 25 obcí naokolo

Telekom okrem iného dáva do pozornosti i zoznam obcí, v ktorých sa môžu zákazníci spoločnosti s kompatibilným zariadením prihlásiť do siete piatej generácie. Ide konkrétne o tieto obce:

„Aktuálne sú pokryté už nasledovné obce: Bernolákovo, Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.“ prezrádza Telekom v publikovanej správe.

Rovnako treba dodať, že okrem obcí, 5G pokrytie je dostupné i v našom hlavnom meste a to konkrétne naprieč 18 lokalitami. Ide konkrétne o tieto oblasti:

„Telekom má už pokrytú drvivú väčšinu Bratislavy 5G sieťou – 18 bratislavských lokalít: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves i Záhorská Bystrica.“

S týmito modelmi smartfónov sa môžete pripojiť do 5G siete operátora

Telekom okrem iného zdieľal i zoznam smartfónov, prostredníctvom ktorých sa môžete pripojiť do ich 5G siete. Musíme však dodať, že do 5G siete Telekomu sa je možné pripojiť i s inými zariadeniami s podporu sietí piatej generácie, pri nich však mobilný operátor negarantuje 100% funkčnosť.

Aktuálne máme podporu 5G pre sedem výrobcov a 38 modelov. Zatiaľ najväčšie portfólio má Samsung (13 modelov), nasleduje Xiaomi (9) a Apple (8).

Zoznam podporovaných modelov je nasledovny

  • SamsungA22 5G, A32 5G, A42 5G, A52 5G, A52s 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G / Z Flip3 5G, Z Fold3 5G
  • Xiaomi11T Pro11T, 11 Lite 5G NE, Mi 11 UltraMi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Redmi Note 10 5G
  • AppleiPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • OnePlusNord 2 5G, 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
  • Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
  • Motorola: Moto G 5G Plus
  • OPPO: Reno5 5G

Už ste sa skúšali pripojiť do siete piatej generácie od Telekomu? Dajte nám vedieť nižšie vašu skúsenosť s kvalitou pokrytia, ako aj so samotnou službou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre