SpravodajstvoTechnológie

AKTUÁLNE: Telekom rozširuje pokrytie 5G sieťou. Pribudli mestá s 10-tisícmi obyvateľov ale aj menšie obce

Telekom hlási, že rozširuje pokrytie 5G sieťou do ďalších miest a obcí.

Pomaly, ale isto sú 4G/LTE smartfóny nahrádzané 5G telefónmi. Asi len málokto dnes pri kúpe nového zariadenia siahne po modely, ktorému chýba táto technológie. Týka sa to aj dostupnejších modelov, kde už nie je táto technológia tak ojedinelou. Dopomáhajú k tomu bez pochýb i mobilní operátori, ktorí rozširujú pokrytie týmto typom siete. V podstate nie je mesiaca, kedy by aspoň jeden z operátorov nehlásil, že rozširuje pokrytie 5G siete.

Najnovšie prírastok oblastí, kde sa možno pripojiť do siete piatej generácie hlási Telekom. Nejde pritom o malé mestá, ktoré pribudli, hoci nájdeme medzi nimi aj menšie obce.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

5G pribudlo v ďalších mestách

Telekom prostredníctvom tlačovej správy ohlásil, že 5G sieť rozšíril i do miest ako sú Liptovský Mikuláš, Kysucké Nové Mesto a Spišská Bela. Okrem toho najnovší typ siete je dostupný i v časti Martina a Zvolena.

V súčasnosti je 5G sieť Telekomu už v 27 mestách Slovenska, hrdo hovorí operátor.

Operátor nezabudol ani na obyvateľov menších sídiel

No aj obyvatelia menších mestečok, resp. obcí, majú dôvod na radosť. Dôvodom je, že medzi 5G riegióny pribudlo aj niekoľko menších a väčších dedín.

„V aktuálnom rozšírení figuruje aj kopa obcí. Napríklad v Trenčianskom kraji sme pokryli Adamovské Kochanovce, Chocholná-Velčice, Ivanovce, Kostolná-Záriečie a Melčice-Lieskové.

V Žilinskom kraji sme pokryli Dolnú Tižinu, Krasňany, Neslušu, Radoľu, Rudinky, Stráže a Závažnú Porubu.

Napokon pribudlo pokrytie v kúpeľnej obci Kováčová.“, hlási operátor.

Pokrytie takto dosahuje už 67 obcí. Kompletné pokrytie 5G sieťou si môžete pozrieť na priloženej mapke nižšie, ktorá je aktualizovanou k dnešnému dňu.

mapa pokrytia 5G telekom
Zdroj: Telekom

Máte 5G smartfón a je pre vás 5G sieť atraktívnou? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close