Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Telekom rozširuje pokrytie 5G sieťou. Okrem Bratislavy s k 5G sieti pripojí ďalšie celé krajské mesto a jeho okolie!

Telekom rozširuje pokrytie 5G sieťou. Pribudlo mesto s viac ako 77-tisícmi obyvateľov.

Nedávna štúdia spoločnosti Ericsson odhalila, že pokrytie 5G sieťou sa rozširuje rýchlejšie ako všetky predchádzajúce generácie mobilných sietí. Podľa publikovaných správ do roku 2027, by malo byť k 5G sieti pripojená viac ako polovica globálnej populácie. Zdá sa, že k tomuto výsledku chce dopomôcť aj náš operátor, Telekom.

Telekom rozširuje pokrytie 5G sieťou

Vyzerá to tak, že ani hackerský útok z uplynulej nedele nezastavil nášho druhého najväčšieho operátora v tom, aby skvalitňoval služby, ktoré ponúka. Telekom najnovšie hlási, že rozširuje pokrytie 5G sieťou do ďalších oblastí. Zatiaľ čo v minulosti sme počúvali najmä o rozširovaní 5G naprieč Bratislavou a okolím, tak tentokrát sa posunieme o kus ďalej. Konkrétne do Nitry a jeho okolia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telekom oznamuje, že ako prvý operátor na Slovensku pokryl celé krajské mesto Nitra vrátane jeho všetkých 13 mestských častí 5G sieťou.

„Telekom pokračuje v rozširovaní 5G siete a ako prvý operátor na Slovensku pokryl celé krajské mesto Nitra a všetkých 13 mestských častí: Čermáň, Diely, Dolné Krškany, Dražovce, Horné Krškany, Chrenová, Janíkovce, Klokočina, Kynek, Mlynárce, Párovské Háje, Staré Mesto a Zobor. 5G signál je k dispozícii aj v areáli Agrokomplex či pri známej pamiatke kostolíka z 11. storočia v časti Dražovce,“ informuje operátor.

Okrem iného, sieť 5. generácie operátora môžu využiť aj prvé obce v okolí Nitry. Ide konkrétne o Nitrianske Hrnčiarovce a časť obce Čechynce.

Mapa pokrytia 5G_Nitra a okolie
Zdroj: Telekom, Mapa pokrytia 5G v Nitre a okolí

5G POKRYTIE: BRATISLAVA, NITRA + 27 OBCÍ

V súčasnosti je 5G sieť Telekomu dostupnou v Bratislave naprieč 18 lokalitami, Nitre a v 27 obciach, ktorých zoznam si môžete pozrieť nižšie.

Aktuálne sú pokryté obce: Bernolákovo, Čakany, Čechynce (časť), Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nitrianske Hrnčiarovce, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close