SpravodajstvoTechnológie

AKTUÁLNE: Telekom „prekopáva“ mapu s pokrytím 5G. Pribudli nové oblasti, ale i obce! Je tam aj vaša?

Telekom už pokrýva 18 oblastí naprieč Bratislavou a 24 obcí. Tu je ich zoznam!

Mobilný operátor Telekom v posledných týždňoch získava čoraz viac pozornosti. Naposledy sme napríklad informovali o tom, že operátor sprístupňuje pre svojich zákazníkov technológiu eSIM a to bez ďalších extra poplatkov. Rovnako sme nedávno informovali, že spoločnosť pre tisíce zákazníkov zvyšuje rýchlosti pevného internetu, a to „len tak“. Najnovšie sa do pozornosti nielen médií, ale aj širokej verejnosti, dostáva technológia 5G.

Telekom opäť rozširuje pokrytie 5G siete

Mobilný operátor, Telekom hlási, že opäť rozširuje pokrytie 5G siete. Nejde pritom len o kozmetické rozšírenie, ale hneď o niekoľko ďalších oblastí. Ide o ďalšie lokality naprieč Bratislavou, ale i ďalšie obce.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V hlavnom meste sa nám podarilo už kompletne pokryť Záhorskú Bystricu. Zároveň sme po Volkswagene pokryli aj ďalší priemyselný areál – 5G sieť je už aj v Slovnafte. Pokračuje aj pokrývanie vidieka – 5G sieť je k dispozícii aj v Hubiciach, Novej Dedinke, Rovinke a Zlatých Klasoch.“ hovorí Telekom.

Kde všade dnes chytíte 5G od Telekomu?

Telekom aktuálne 5G sieťou pokrýva 18 bratislavských lokalít, ktorými sú lokality nižšie:

Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves i Záhorská Bystrica.

Samozrejme, najnovšia generáciu siete, je dostupnou už aj mimo nášho hlavného mesta. Ide konkrétne o 24 obcí nižšie:

 Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.

Tieto smartfón podporujú 5G

Rovnako, operátor sa chváli aj rozšírením portfólia smartfónov, ktoré podporujú 5G technológiu. Ide konkrétne o modely smartfónov nižšie, ktoré sú zakúpené prostredníctvom pobočiek spoločnosti (pozn. redakcie: k 5G sieti operátora sa je možné pripojiť aj prostredníctvom iných zariadení s podporou 5G technológie. Druhým dychom však treba dodať, že pri iných modeloch, spoločnosť negarantuje možnosť pripojenia sa k 5G sieti):

  • Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G, A52s 5G/ Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G / Z Flip3 5G, Z Fold3 5G
  • Xiaomi: Mi 11 UltraMi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Redmi Note 10 5G
  • Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
  • Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
  • Motorola: Moto G 5G Plus
  • OPPO: Reno5 5G

Našli ste medzi podporovanými lokalitami, kde sa je možné pripojiť k 5G sieti, aj vašu obec, či mesto? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close