BezpečnosťSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Telefóny Slovákov opäť zaplavujú „staré známe“ podvodné hovory. Ak vám niekto zavolá s týmto príbehom, tak to rovno zložte!

Podvodníci opäť dvihli telefóny a volajú Slovákom, aby sa na ich úkor obohatili.

Hackeri a podvodníci neustále hľadajú nové spôsoby ako získať výhodu na úkor nič netušiacej obete. Len pár dní dozadu sme vás upozorňovali na podvodné e-mailové správy, ktoré sa tvárili ako od ČSOB. Podvodníci v tomto prípade nabádali používateľov, aby verifikovali rôzne pokyny v ich účte, aby predišli problémom. Ak sa ale používateľ pokúsil prihlásiť do internet bankingu prostredníctvom odkazu v e-maile, tak odovzdal osobné údaje útočníkovi.

Ešte začiatkom tohto mesiaca sme vás informovali, že telefóny Slovákov zaplávajú podvodné hovory v mene polície. Po pár dňoch sa zdalo, že sú na ústupe. Polície SR prostredníctvom svojej Facebook stránky ale upozorňuje, že tento typ hovorov je opäť na vzostupe. Modus operandi je pritom rovnaký, ako tomu bolo pred pár týždňami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podvodné hovory sú opäť v „móde“. Nie sú ale od policajtov!

Polícia na svojej Facebook stránke uvádza, že používatelia im opäť začali nahlasovať vo zvýšenej frekvencii podvodné telefonáty, v ktorých sa volajúci vydáva za políciu.

„Dnes nás upozornilo viacero z vás, že podvodníci opäť zodvihli telefóny a kontaktujú vás v mene polície. Anglicky hovoriaci robot sa vydáva za policajtov alebo federálne úrady a tvrdí vám, že vás prídu zatknúť.“, píše Polícia SR na sociálnej sieti.

Ako polícia ďalej upozorňuje, tak podvod je takmer identický, ako tomu bolo začiatkom augusta. Zavolá vám robot alebo útočník, ktorý častokrát hovorí lámanou Slovenčinou alebo Angličtinou, že volá v mene Slovak Police Force. Následne vám hovorí, že s vašim občianskym preukazom bol spáchaný zločin a ak nebudete spolupracovať, tak vás zatknú a prípadne zabavia aj majetok. Podvodník rovnako tvrdí, že na vaše meno je vydaný zatykač.

„Týmto spôsobom nekomunikujeme s občanmi“, tvrdí polícia

Ako ale ďalej polícia prízvukuje, tak týmto spôsobom nikdy nekomunikuje s občanmi. Zároveň dodáva, že ak vás niekto kontaktuje s týmto alebo iným podobným príbehom, tak hovor ukončite a číslo zablokujte.

„Polícia s občanmi v žiadnom prípade takýmto spôsobom nekomunikuje. Ak vám zavolá človek alebo robot hovoriaci po anglicky, ktorý sa bude vydávať za políciu, hovor okamžite ukončite a telefónne číslo si zablokujte.“

Polícia rovnako dodáva, aby ste nikdy neposkytovali žiadne vaše osobné údaje a ani informácie osobe na druhej strane telefonátu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close