BezpečnosťSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Škoda Auto sa dištancuje od podvodnej súťaže na Facebooku! Tisíce Slovákov sa opäť nachytalo. To fakt uveríme všetkému?!

Zdá sa, že sme nepoučiteľní.

Internet je miesto, prostredníctvom ktorého môžeme pristupovať k informáciám. No je aj priestorom, ktorý sa hemží podvodníkmi. V nedávnej minulosti sme vás napríklad upozornili na to, že internetoví podvodníci predávajú falošné lístky na koncert skupiny Rammsteinu v Trenčíne. Krátko predtým sme upozorňovali na masívnu kampaň falošných policajtov, ktorí nabádali ľudí na uhradenie poplatku, aby sa vyhli trestnému konaniu.

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostala podvodná súťaž na sociálnej sieti Facebook, upozorňuje polícia. Dôvodom je súťaž, v ktorej známa automobilka ponúka možnosť vyhrať nové auto. Všetko, čo k tomu je potrebné, je dať LIKE na novú Facebook stránku a do komentára napísať „HOTOVO“. Skvelá ponuka, čo poviete? Až na to, že túto súťaž zorganizoval nateraz neznámy podvodník.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Škoda Auto sa dištancuje od súťaže

Na súťaž už stihla reagovať aj spoločnosť Škoda, ktorá sa od tejto súťaže dištancuje. Upozorňuje na to, že ide o podvod! Zároveň dopĺňa, že urobila všetky právne kroky na to, aby bol páchateľ dolapený. Treba ale uviesť, bohužiaľ, že pri tomto type podvodu len málokedy je podvodník chytený.

„Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko sa jednoznačne dištancuje od tejto podvodnej súťaže, ktorú v žiadnom prípade neorganizuje ani s ňou nemá nič spoločné. Sme hlboko znepokojení zneužitím mena našej spoločnosti, značky ŠKODA a v neposlednom rade aj dôvery našich fanúšikov a zákazníkov. Využijeme preto všetky dostupné právne prostriedky na ochranu našej spoločnosti a dobrého mena značky ŠKODA.“, uviedla hovorkyňa spoločnosti Zuzana Kubíková.

Do podvodnej sa stihlo medzičasom už zapojiť viac ako 20-tisíc používateľov, ktorí komentovali príspevok na sociálnej sieti. Zdieľalo ho pritom až neuveriteľných 28-tisíc používateľov!

Nejde o prvú podobnú súťaž

Najviac zarážajúce na tom je, že nejde o prvú podvodnú súťaž tohto typu. Len nedávno sociálnou sieťou lomcovala podvodná súťaž o e-bicykle. Aj v tomto prípade stačilo „len“ zdieľať príspevok a napísať do komentára „hotovo“.

Zaujímavým bol ale aj dôvod, prečo predajňa s bicyklami mala rozdávať tovar. Bicykle mali mať škrabance a ďalšie drobné poškodenia, a preto sa obchod rozhodol, že bicykle rozdá. A hoci stránka, na ktorú boli neskôr používatelia presmerovaní, bola v Španielčine, tak príspevok zdieľalo takmer 4-tisíc ľudí!

podvodna sutaz_1
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen podvodnej súťaže

Zdá sa, že sme skutočne nepoučiteľní. Už ste v minulosti naleteli na takýto typ podvodu, alebo poznáte niekoho, kto sa nechal nachytať? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close