AKTUÁLNE: Pozor, Facebookom lomcuje hneď niekoľko podvodných súťaži! Opäť tisícky Slovákov veselo súťaží

Na jednej z Facebook stránok sa objavilo hneď niekoľko podvodných súťaži. O neexistujúce ceny hrajú tisícky Slovákov. Pozor, aby ste neprišli o peniaze!

Facebook upozornenie hacker
Zdroj: Vosveteit.sk

Len pár dní dozadu sme upozorňovali na modus operandi podvodných súťaží. Tie zväčša organizujú stránky s niekoľko dňovou históriou, vydávajú sa za známe značky a častokrát sa súťaži o hodnotné ceny, ktoré môže súťažiaci získať pomocou pár kliknutí. No nie je tomu inak ani dnes.

Pozor, na stránku „Autičkareň“, chrlí jednu podvodnú súťaž za druhou!

Len pár hodín dozadu stránka „Autičkareň“, ktorá sa vydáva za bratislavský autobazár, spustila Valentínsku súťaž o 3 automobily Škoda SuperB Combi. No nejde o jedinú súťaž, ktorú organizuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Súťažte s nami o 3 automobily Škoda SuperB Combi. Oslavujeme 45 000 sledovateľov“, píše podvodník v súťažnom príspevku.

Súťaž má pomerne jednoduché pravidlá, stačí sa stať odberateľom stránky, zdieľať príspevok a napísať do komentára „HOTOVO“. Následne organizátor súťaže sľubuje, že oznámi výhercov

Podľa informácií zverejnených na profile stránky, ide o autobazár s 15 ročnou históriou, ktorý sídli na ulici Bratislavská 11 v Bratislave. V skutočnosti tam ale žiadnej bazár nie je. Na tejto adrese nájdete len bežný rodinný dom. Podvodná stránka rovnako odkazuje na internetovú stránku autobazáru, ktorá neexistuje. No URL adresa stránky, sa podobá na známy autobazár. Nehovor viac o „chudobnom profile“, na ktorom nájdete približne ďalších 5 príspevkov, pričom ide zväčša ide o súťažiace príspevky, v ktorých môžete vyhrať rôzne autá či karavan. Všetky súťaže sú prakticky identické.

Medzičasom sa do prvej zo súťaži zapojilo približne 600 Slovákov, no ďalší súťažiaci pribúdajú ako huby po daždi. Do ďalšej súťaže, ktorá končí zajtra, sa zapojilo cez 2,5-tisíc súťažiacich. V tomto prípade sa hrá o automobil Škoda OCTAVIA RS 2.0 TDI. Deň predtým stránka zverejnila tretiu súťaž, kde sa hrá o Karavan v hodnote niekoľko tisíc €. Aj v tomto prípade sa do súťaže zapojili stovky Slovákov.

Neklikajte na stránku, ktorá vám príde

Útočník najčastejšie potom, ako skončí súťaž, tak rad za radom píše správy súťažiacim, že sa stali výhercom. Potom im pošle URL adresu, kde je potrebné vyplniť adresu doručenia a uhradiť malý poplatok za doručenie výhry. No v skutočnosti ako vyplníte údaje, tak ich odovzdáte útočníkovi, ktorému následne nestojí nič v ceste, aby ich zneužil vo svoj prospech. Ak ste sa zapojili do jednej zo súťaží vyššie, tak vám odporúčame, aby ste sa nikde neregistrovali a nevypĺňali žiadne osobné údaje, hoci vás na to Facebook stránka vyzve. Vyhnete sa tak problémom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre