BezpečnosťSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Polícia upozorňuje na masívny podvod, ktorý prebieha cez Bazoš.sk. Nenaleťte aj vy!

Polícia upozorňuje na masívnu kampaň online podvodníkov, ktorí predávajú falošné lístky na koncert Rammsteinu v Trenčíne a na ďalšie podujatia!

Mnohí z nás nakupujú tovary a služby prostredníctvom internetu a častokrát za týmto účelom využívame aj inzertné webstránky, akým je napríklad portál Bazos.sk. Práve tento známy inzertný portál zneužili podvodníci, informuje polícia SR prostredníctvom Facebook stránky Hoaxy a podvody.

„Masívny podvod so vstupenkami..,“ píše polícia

Políciu upozorňuje, že podvodníci zneužili inzertný portál za účelom predaja lístkov na koncert známej hudobnej kapely Rammstein v Trenčíne. Tieto lístky sa vo veľkej miere predávajú cez Bazos.sk, prípadne ďalšie platformy, no ide o falošné lístky. Celý podvod je pritom pomerne sofistikovaný. Do rúk dokonca dostanete aj faktúru!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Internetoví podvodníci mali záujemcom o lístky posielať falošné lístky, ktoré sú na prvý pohľad ťažko rozoznateľné od originálnych. Lístky boli totiž duplikáty s malými rozdielmi. Okrem toho podvedení ľudia dostali prostredníctvom e-mailu aj falošnú faktúru, upozorňuje polícia.

„Falošní inzerenti predávajú prostredníctvom Bazošu falošné lístky, za ktoré si pýtajú 85 eur (suma sa môže líšiť). Na prvý pohľad vyzerajú ako skutočné – avšak neobsahujú identifikačné údaje, ako ani číslo ID a čas predaja,“ vysvetľuje s odvolaním sa na hovorkyňu spoločnosti Ticketportal.sk. „Podvodníci poslali všetkým záujemcom duplikáty originálu. Oklamaní majú teda rovnakým spôsobom vyrobený falzifikát. Okrem toho dostali na e-mail aj falošnú faktúru s nesprávnymi údajmi spoločnosti Ticketportal od podvodníčky, ktorá sa vydávala za ich zamestnankyňu. Po úhrade faktúry na účet s obeťami podvodu prestali komunikovať.“, dopĺňajú muži zákona.

Lístky sú personalizované!

Polícia ďalej vysvetľuje, že lístky na predmetný koncert sú personalizované. Znamená to, že pri vstupe bude prebiehať kontrola občianskeho preukazu a mena na vstupenke, či sú rovnaké. Osobám, ktoré budú mať tieto údaje rôzne, bude obmedzený vstup na podujatie.

„Preto si v žiadnom prípade nekupujte lístky sprostredkovane, ale výhradne na oficiálnych predajných miestach siete Ticketportal.“, prízvukuje polícia.

Policajti ďalej doplňujú, že modus operandi podvodníci opakujú aj pri predaji lístkov na ďalšie koncerty. Znamená to, že ak ste kupovali lístky aj na iný koncert cez inzertný portál, tak ste sa mohli stať obeťou podvodu.

„Špekulanti využívajú túto taktiku aj pri iných koncertoch, preto je dôležité kupovať si vstupenky priamo u predajcu, nie sprostredkovane, lebo je tam vysoké riziko, že narazíte na podvodníka.“

Polícia v závere hovorí, že ak máte podozrenie, že ste sa stali obeťou podvodu, tak máte kontaktovať Ticketportal, aby ste si overili pravosť lístku. Následne vás spoločnosť nasmeruje ako ďalej postupovať, ak ste boli podvedený.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close