BezpečnosťSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Muži zákona majú na kamere falošného policajta, ktorý okráda ľudí cez podvodné hovory. Poznáte ho?!

Policajtom sa podarilo zachytiť na kameru muža, ktorý pomocou podvodných hovorov okráda ľudí o peniaze. Vydával sa za policajta.

Jedným z častých podvodov, s ktorým sa môžeme stretnúť, sú podvodného telefonáty. Len nedávno sme upozorňovali na útok, na konci ktorého zostali dvom mužom oči pre plač. Dôvodom je, že falošnému bankárovi odovzdali desaťtisíce €, ktoré si požičali od banky. No ďalším častým podvodom, sú aj hovory od falošných policajtov.

Týždeň dozadu sme upriamili pozornosť na podvod, kedy žena útočníkovi odovzdala viac ako 15-tisíc €. Modus operandi útočníkov bol jednoduchý. Seniorke volal najprv zamestnanec elektrárne, že jej nesie balík. Krátko na to staršiu ženu kontaktoval policajt, že k nej smeruje podvodník, a že má cennosti dať do tašky a odovzdať ich policajtovi na dobu, kým nezadržia podvodníka. Samozrejme, nešlo o skutočného muža zákona, ale o podvodníka, ktorý si vymyslel dôveryhodný príbeh, ktorým oklamal ženu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšia staršia žena prišla o tisíce €

Muži zákona najnovšie upozorňujú na obdobný podvod, ktorý sa tentokrát odohral v Bratislave na Seberíniho ulici. Útočník sa predstavil ako policajt a staršiu ženu uviedol v omyl, že čoskoro sa stane obeťou podvodu a má preto odovzdať cennosti policajtovi, aby ich ochránil. Žena, bohužiaľ, pokyny útočníka poslúchla a urobila všetko, čo po nej falošný policajt na druhej strane linky žiadal.

„Podľa doposiaľ zistených informácií neznámy páchateľ telefonicky kontaktoval 77-ročnú seniorku, u ktorej vyvolal nesprávnu predstavu, že je kontaktovaná policajtom, ktorý sa snaží ochrániť jej finančnú hotovosť a cennosti pred podvodníčkou vydávajúcou sa za pracovníčku pošty. Zo strachu o svoj majetok a dôverou, že falošný policajt jej chce pomôcť poškodená postupovala podľa jeho pokynov. Pred jednou z reštaurácií na Seberíniho ulici v Bratislave poškodená odovzdala mužovi v šedom oblečení finančnú hotovosť  vo výške 2000 €. Následne taktiež na tejto ulici pred predajňou s ovocím a zeleninou odovzdala rovnakému mužovi hotovosť vo výške 500 € spolu s cennosťami zo zlatého kovu. Potom sa presunula do banky, kde vybrala zo svojho účtu hotovosť vo výške 8 800 €, ktorú odovzdala taktiež tomuto mužovi.“, opisujú podvod policajti.

Najsmutnejšie na tomto príbehu je, že okradli dôchodkyňu, ktorá prišla o svoje úspory vrátane ďalších cenností. No predsa len svieti na konci tunela svetielko nádeje, že sa dostane k svojim peniazom a šperkom späť. Muži zákona zverejnili video, na ktorom bol zachytený podvodník a žiadajú verejnosť, aby im ho pomohla identifikovať.

„Akékoľvek poznatky, ktoré by viedli k zisteniu totožnosti osoby vo videu Vás žiadame oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Prípadne nám napíšte formou správy na Polícia SR – Bratislavský kraj“, vyzývajú muži zákona verejnosť.

Stretli ste sa už s týmto typom podvodu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close