BezpečnosťKryptomenySpravodajstvo

AKTUÁLNE: Muža okradli o desaťtisíce €! Mal si rozprávkovo zarobiť na kryptomenách. Zostali mu len oči v slzách

Muž z obce Nová Ľubovňa investoval do kryptomien desaťtisíce €. Potom, ako si chcel vybrať zárobky, tak zistil, že ide o podvod.

Hackeri neustále hľadajú nové spôsoby, ako sa obohatiť na úkor nič netušiacej obete. Za týmto účelom využívajú rôzne metódy, ako získať u ľudí dôveru . Najčastejšie posielajú podvodné e-mailové správy alebo SMS, v ktorých odkazujú na falošné stránky.

Nedávno jedna z bánk upozornila, že čoraz častejšou metódou je aj inzerovanie podvodných stránok vo vyhľadávačoch. Zdá sa, že muž z obce Nová Ľubovňa sa nechal nachytať na podvodnú stránku, ktorá sľubovala ľahkú cestu k peniazom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prišiel o 55-tisíc €!

Na prípad muža, ktorého okradli internetový podvodníci, upozorňuje Polícia SR prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Celý incident prebiehal zo začiatku nenápadne.

Muž si našiel burzu s kryptomeny, kde sa registroval a hneď uhradil aj 250€ za kúpu prvých kryptomien. Následne ho kontaktovali administrátori stránky, ktorí ho pod záštitou rýchleho zárobku naviedli na investovanie ďalších finančných prostriedkov.

„Muž z obce Nová Ľubovňa sa zaregistroval na internetovej stránke z dôvodu  nákupu kryptomien a hneď aj uhradil 250 eur za ich nákup. Krátko na to ho kontaktovali osoby, ktoré od neho vylákali ďalšie finančné prostriedky pod zámienkou väčšieho zisku pri obchodovaní. Dôverčivý muž im previedol zo svojho účtu sumu 15 000 eur. “, vysvetľuje polícia.

Neskôr muža administrátori stránky opätovne kontaktovali s tým, že či nechce investovať ďalších 10-tisíc €. Predpokladaný výnos mal byť až 150-tisíc €! Tu malo mužovi bliknúť, že niečo nie je v poriadku. Ale aj napriek tomu, sa rozhodol investovať ďalšie peniaze.

„Neskôr bol opätovne kontaktovaný s tým, že obchodná spoločnosť ide expandovať a ak chce aj on byť súčasťou tohto veľkolepého obchodu musí uhradiť sumu 10 000 eur, pričom vraj predpokladaný výnos mal byť 150 000 eur!“, dopĺňa polícia.

Peniaze zarábali, ale len „na papieri“…

Najprv sa zdalo, že investícia zarába rozprávkové peniaze. Obeť pomocou aplikácie sledovala, ako deň čo deň pribúdajú na jeho účet ďalšie prostriedky. Problém ale nastal, kedy sa rozhodol, že si časť zárobkov vyberie. To sa mu už nepodarilo. Musel totiž uhradiť ďalší poplatok za výber a províziu z profitu. Bohužiaľ, dôverčivý muž tieto poplatky uhradil. Ku svojim peniazom sa ale nedostal!

„Muž požadovanú sumu previedol a prostredníctvom aplikácie a sledoval ako mu jeho výnos rastie až nastal čas a chcel si svoje peniaze vybrať. No vznikol problém. Bolo mu oznámené, že najskôr vraj musí uhradiť poplatok za bankový prevod vo výške 10 500 eur, neskôr mu bolo oznámené, že musí ešte zaplatiť 9 600 eur za platobný kanál cez ktorý mu prídu jeho získané finančné prostriedky. Muž opäť obe požadované sumy zaplatil.

Mailom mu bola následne zaslaná požiadavka na zaplatenie 9 542 eur za províziu a 4 096 eur za poplatok za expresné doručenie peňazí. Tieto sumy už muž neuhradil.“, opisujú priebeh podvodu muži zákona.

Polícia medzičasom začala trestné oznámenia. Ak sa preukáže, že bol spáchaný trestný čin, tak páchateľom hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close