AKTUÁLNE: Malo ísť o obrovský únik dát z Websupportu, situácia je však iná. Spoločnosť sa nám vyjadrila k údajnému úniku dát

Situácia nie je tak vážnou, ako sa spočiatku zdalo.

Anonymous aktualna tema_uvodny
Zdroj: Luther.M.E. Bottrill / Unsplash, úprava Vosveteit.sk

Začiatkom víkendu sa na známom hackerskom fóre objavil inzerát, v ktorom neznáma osoba ponúkala na predaj databázu spoločnosti Websupport, ktorá mala obsahovať mená, priezviska, adresy, telefónne čísla a ďalšie citlivé údaje zákazníkov spoločnosti. Spolu s týmto inzerátom zverejnil aj malú „ochutnávku dát“.

Na údajný únik upozornila známa stránka Dark Web Intelligence.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„#Slovensko 🇸🇰 – Hacker tvrdí, že unikla #databáza spoločnosti Websupport, najväčšieho poskytovateľa webhostingových služieb a registrátora domén na Slovensku.

Údajná databáza obsahuje mená, priezviská, adresy, telefónne číslo a ďalšie údaje.“, uviedla v príspevku na sociálnej sieti X.com.

Najnovšie sa ale zdá, že situácia nie je taka vážna, ako sa spočiatku zdalo.

Hackeri-Anonymous_my-sme-99-percent
Zdroj: pixabay.com (janjf93)

Websupport hovorí, že žiadnemu úniku dát z ich serverov nedošlo

Medzičasom sa nám podarilo spojiť so spoločnosťou Websupport, ktorá sa nám vyjadrila ku vzniknutej situácii. Z vyjadrení spoločnosti plynie, že situácia nie je takou, ako bola vykreslená. Nedošlo k prelomeniu serverov spoločnosti, no databáza, ku ktorej sa hackeri dostali, patrí podľa všetkého jednému zo zákazníkov spoločnosti.

„V nadväznosti na nedávne správy o údajnom úniku dát, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach a v médiách, chceme uistiť všetkých zákazníkov, že naše systémy neboli napadnuté a dáta zo spomínaného úniku nezodpovedajú našim dátam ani ich štruktúre. Správy, podľa ktorých sa hackerom údajne podarilo získať našu databázu, sa týkali jedného z našich zákazníkov, nie priamo našej spoločnosti.“, uviedla spoločnosť pre náš web.

Spoločnosť ďalej doplnila, že dbá na tie najvyššie možné bezpečnostné štandardy. Zákazníci spoločnosti sa nemajú čoho báť, o ich dáta je dobre postarané.

„Ako poskytovateľ webhostingových služieb a registrátor domén dbáme na najvyššiu úroveň bezpečnosti a ochrany dát. Je však na zákazníkoch, aby zabezpečili svoje webové stránky prostredníctvom aktualizácie CMS systémov, používania podporovaných verzií PHP, nastavenia silných a unikátnych hesiel a využívania dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) a geoIP ochrany.

Neustále investujeme do bezpečnosti, pravidelne podstupujeme penetračné testy a sme členmi bezpečnostných organizácií. Úzko spolupracujeme s lokálnymi bezpečnostnými autoritami v Českej republike, na Slovensku a v Škandinávii, aby sme zabezpečili čo najbezpečnejší internet pre každého.“, doplňuje technologický gigant pre náš web.

Ak si zákazníkom spoločnosti, nemusíš mať obavy, že by boli tvoje dáta ohrozené. Ale aj napriek tomu určite nepodceňuj bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad dvojfaktorové overenie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre