Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Elon Musk sa zbavil časti akcií Tesly. Prišiel si na takmer 7 miliárd dolárov! Prečo sa ich narýchlo zbavil?

Najbohatší muž sveta a CEO Tesly, Elon Musk, predal takmer 8 miliónov akcií spoločnosti. Udialo sa tak krátko po stretnutí akcionárov spoločnosti.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, predal takmer 8 miliónov akcií spoločnosti. Celková výška transakcie je necelých 7 miliárd dolárov, informuje portál cnbc.com.

Z finančných výpisov SEC vyplýva, že Musk predal akcie medzi 5. a 9. augustom, teda krátko po výročnom stretnutí akcionárov spoločnosti, ktoré sa konalo 4. augusta v Austine v Texase. K tomuto predaju prišlo aj napriek tomu, že koncom apríla tohto roka Musk uviedol, že „neplánuje žiadne ďalšie predaje TSLA“. Ale aj napriek predaju 8 miliónov akcií spoločnosti, Musk aj naďalej drží vo svojich rukách viac ako 155 miliónov akcií, ktorých aktuálna hodnota sa pohybuje okolo 131,7 miliardy dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo Musk predal akcie?

Najbohatší muž sveta len pred niekoľkým hodinami uverejnil na sociálnej sieti príspevok, v ktorom poodkryl dôvody predaja akcií. Podľa všetkého za tým stojí spor s Twitterom. Pre tých, ktorí nevedia, tak Musk a Twitter sa dohodli, že sociálnu sieť kúpi, ale neskôr od tejto transakcie odstúpil. Ešte v júli oficiálnym listom oznámil, že Twitter nakoniec nekúpi. Ako dôvod uviedol, že sociálna sieť riadne nepreukázala počet falošných účtov.

Vedenie Twitteru na to zareagovali slovami, že Muska poženú pred súd a prinútia ho nakoniec sociálnu sieť kúpiť. Vráťme sa ale späť k predaju akcií Tesly. Musk na sociálnej sieti uviedol, že sa rozhodol predať akcie spoločnosti, aby ich v prípade súdnej prehry nemusel predávať narýchlo.

„Áno.

V (dúfam nepravdepodobnom) prípade, ak ma Twitter prinúti uzavrieť túto dohodu *a* niektorí partneri to nepredýchajú, je dôležité vyhnúť sa núdzovému predaju akcií Tesly.“, uviedol najbohatší muž na svete v reakcií na otázku, či skutočne predal akcie spoločnosti.

Musk v príspevku ďalej nespresnil, koho myslí pod pojmom partneri. Druhým dychom ale treba uviesť, že ešte v máji hovoril o takmer dvoch desiatkach partnerov, na ktorých pravdepodobne narážal.

Elon v ďalších príspevkoch uviedol, že ak nebude prinútený ku kúpe Twitteru, tak pravdepodobne časť akcií kúpi späť. Rovnako uviedol, že zváži aj spustenie vlastnej sociálnej siete x.com.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close