AKTUÁLNE: Digitálna peňaženka, do ktorej si budeš môcť nahrať doklady, mieri na Slovensko

Spoločnosť Ardaco predbehla štát. Predstavila digitálnu peňaženku, do ktorej si budeš môcť nahrať svoje doklady a nielen to.

digitalna penazenka
Zdroj: Milkos / depositphotos.com

Určite sa ti už stalo, že si vybehol von, no niekde na pol ceste si zistil, že si si doma zabudol peňaženku, v ktorej máš doklady či peniaze. Dnes si môžeš pohodlne nahrať do mobilu aplikáciu a do nej platobnú kartu. Následne môžeš platiť mobilom. Čo sa týka ale dokladov, ak si tie zabudneš doma na stole, tak ti nič nepomôže. To by sa ale mohlo čoskoro zmeniť a to vďaka spoločnosti Ardaco.

Zabudni na fyzické doklady

Nie je žiadnym tajomstvom, že Európska únia tlačí na digitalizáciu všetkého, čo je len možné. Týka sa to aj dokladov, ktoré nosíme v peňaženke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čoskoro by si benefit nariadenia eIDAS 2 mohol pocítiť aj u nás. Ide konkrétne o QSign Wallet, elektronickú peňaženku, za ktorou stojí už menovaná spoločnosťou Ardaco.

„Zabudnite na fyzické doklady – všetko budete mať bezpečne uložené v mobile. Tým sa zníži riziko straty alebo krádeže, pretože fyzické doklady už nebudete môcť stratiť a útočník ich bez vašej prítomnosti nebude vedieť použiť,“ uviedol Tomáš Kucharik, generálny riaditeľ Ardaco.

Táto nová služba, resp. technológia, ti umožní mať nahraté dokumenty, ako je napríklad vodičský či občiansky preukaz v tvojom mobile.

„Naším cieľom je maximálne pohodlie a bezpečnosť pre používateľov. QSign Wallet je navrhnutá tak, aby spĺňala všetky požiadavky eIDAS 2. Vaše doklady a citlivé informácie budú bezpečne uložené a vždy k dispozícii. A navyše, kvalifikovaný elektronický podpis, ktorý je súčasťou aplikácie, je plnohodnotným ekvivalentom vlastnoručného podpisu,“ približuje Tomáš Kucharik.

Samozrejme, nejde len o vodičský preukaz, ktorý budeš môcť mať nahratý v smartfóne. Môžeš si do neho uložiť napríklad zdravotnú kartu, diplomy, kartu poistenca a ďalšie doklady. Okrem toho môžeš aplikáciu použiť aj na ukladania vernostných kariet, leteniek, cestovných lístkov a pre ďalšie dokumenty.

Ako Ardaco ďalej dopĺňa, spoločnosť chce túto technológiu ponúknuť aj ďalším inštitúciám vrátane štátnych orgánov.

„Ardaco je pripravené ponúknuť svoje nové riešenie štátnym organizáciám, bankám a ďalším subjektom a na požiadanie ho aj odprezentovať,“ dopĺňa Kucharik.

Čo sa týka samotnej dostupnosti digitálnej peňaženky, tak spoločnosť neuviedla konkrétny dátum, kedy sa tak stane. Medzičasom sme ju ale kontaktovali a hneď, ako budeme poznať ďalšie podrobnosti, tak ich doplníme do článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre