Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Akvizícia Twitteru Elonom Muskom je pozastavená: Čo sa deje?!

Elon Musk potvrdzuje, že akvizícia Twitteru je momentálne pozastavenou.

O možnej akvizícii sociálnej siete Twitter Elonom Muskom sa píše už od polovice marca. A hoci to najprv vyzeralo, že Musk nezíska kontrolu nad sociálnou sieťou, tak koncom apríla sa všetko zmenilo. Twitter oznámil, že akceptoval ponuku, ktorú dal Elon Musk na stôl.

Podľa publikovaných správ celá transakcia by mala stáť približne 44 miliárd dolárov a hoci Musk je najbohatším mužom sveta, tak aj napriek tomu, na kúpu sociálnej siete využíva rôzne finančné zdroje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Akvizícia Twitteru je ohrozená

No zdá sa, že predaj a kúpa Twitteru nebeží tak hladko, ako by si zainteresované strany priali. Elon Musk len pár desiatok minút dozadu publikoval na sociálnej sieti Twitter príspevok, prostredníctvom ktorého potvrdzuje fámy o pozastavení transakcie.

„Akvizícia Twitteru je dočasne pozastavená, čakám na podrobnosti podporujúce výpočet, že spam/falošné účty skutočne predstavujú menej ako 5 % používateľov“ vysvetľuje Musk na Twitteri.

Pre tých, ktorí nevedia, tak výpočet reálnych používateľ vo veľkej miere ovplyvňuje skutočnú hodnotu sociálnej siete. Vo všeobecnosti platí, že čím viac reálnych používateľov stránka má, tak tým je jej hodnota vyššou. Twitter preto bude musieť vydokladovať, že na sociálnej sieti je menej ako 5% falošných účtov.

V prípade, ak sa nepodarí Twitteru transparentne preukázať, že počet tohto typu účtov je pod hranicu piatich percent, tak do úvahy prichádzajú dva scenáre. Jedným z nich je, že Musk prehodnotí svoju ponuku a zníži kúpnu cenu, ktorú navrhol. Nateraz nezodpovedanou otázkou ale zostáva, či by akcionári spoločnosti s nižšou cenou súhlasili. Druhou alternatívou je, že dôjde k dohode o zrušení transakcie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close