Spravodajstvo

AKTUÁLNE: 5G chytíte v ďalších nových oblastiach, hlási Telekom. Máte dostupnú 5G sieť už aj u vás?!

Telekom hlási, že do 5G siete sa môžu pripojiť zákazníci naprieč ďalšími novými oblasťami.

Mobilný operátor, Telekom, naposledy hlásil ešte začiatkom júla, že rozširuje pokrytie 5G sieťou do nových oblastí. Medzi novými oblasťami, ktoré pribudli, patrili obce ako Čakany, Dunajská Lužná, Hviezdoslavov a ďalšie.

Telekom rozširuje pokrytie 5G sieťou do ďalších oblastí

Najnovšie operátor hlási ďalšiu expanziu 5G siete. Ide o ďalšie obce naprieč západnou častou našej krajiny. Konkrétne o  Marianku, Zálesie a Chorvátsky Grob. Telekom rovnako dodáva, že 5G sieť je už dostupnou takmer naprieč všetkými mestskými časťami a oblasťami nášho hlavného mesta vrátane Záhorskej Bystrice.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kde sa aktuálne môžete pripojiť do 5G siete?

Do mobilnej siete 5. generácie operátora Telekom, sa aktuálne môžete pripojiť v 20 obciach a v 18 oblastiach naprieč Bratislavou. Ktoré to sú?

„Aktuálne sú pokryté už nasledovné obce: Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky a Zálesie.„ píše Telekom v tlačovej správe.

Rovnako treba dodať, že Telekom má 5G sieťou už pokrytú aj väčšinu Bratislavy – a to konkrétne 18 bratislavských lokalít, ktorými sú: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves a najnovšie aj väčšinu Záhorskej Bystrice.

Telekom rovnako dodáva, že aktualne v ponuke operátora nájdeme celkovo 26 modelov smartfónov, s ktorými sa možno pripojiť do siete novej generácie (pozn. redakcie: pri iných modeloch Telekom negarantuje, že sú schopné pripojenia sa do 5G siete. Z vlastných skúsenosti však mozeme povedať, že s tým nie je problém. Základnými podmienkami, aby ste sa mohli pripojiť do 5G siete sú, aby to povoľoval software smartfónu a zariadenia zároveň podporovala 5G frekvecniu Telekomu). Ide konkrétne o modely telefónov nižšie:

  • Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G
  • Xiaomi: Mi 11 UltraMi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Redmi Note 10 5G
  • Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
  • Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
  • Motorola: Moto G 5G Plus
  • OPPO: Reno5 5G

Našli ste medzi novými podporovanými oblasťami aj tu vašu? Dajte nám vediet nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close