OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: 4ka hlási míľnik! Rozširuje pokrytie 4G sieťou o ďalšie lokality. Vieme, akú veľkú časť populácie pokrýva!

4ka rozširuje pokrytie 4G sieťou. Zoznam 4G lokalít sa rozšíril o 50 nových oblastí!

Operátor 4ka ešte v októbri tohto roka oslavoval svoje 7. narodeniny pôsobenia na slovenskom trhu. Každý kto mal tohto operátora v začiatkoch, tak sa bezpochyby stretol so slabším pokrytím signálu alebo výpadkami siete. V posledných rokoch operátor ale urobil viacero významných investícií a dohôd s konkurenciou, vďaka čomu je dnes plnohodnotným hráčom na trhu.

4ka rozširuje pokrytie 4G sieťou

Operátor najnovšie hlási ďalší míľnik v pôsobení na našom trhu. 4ka oznámila, že pribudlo ďalších 50 oblastí, ktoré pokrýva 4G sieťou vrátane ikonických lokalít ako Terchová, Zázrivá alebo Vyhne.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovanej správy operátor pokrýva už 86,5% populácie Slovenska. Medzi novopridané lokality pribudlo viacero miest a obcí. Ich zoznam si môžete pozrieť nižšie.

  • Bušince, Kalná nad Hronom, Hozelec, Gánovce, Pohronský Ruskov, Hronovce, Hronec, Nižný Hrabovec, Kučín, Kladzany, Poša, Terchová, Zázrivá, Melčice – Lieskové, Ivanovce, Hubošovce, Gregorovce, Záhradné, Terňa, Považany, Hrádok, Potvorice, Župčany, Svinia, Šarišské Dravce, Poloma, Novoť, Voderady, Slovenská Nová Ves, Kraľovany, Lúčky, Valča, Trnovo, Benice, Príbovce, Rakovo, Hraň, Novosad, Sirník, Gbelce, Nová Vieska, Babín, Horný Hričov, Svederník, Kuková, Lúčka, Želmanovce, Kračúnovce, Jaklovce, Klokočov, Vyhne.

„Operátor 4ka v druhom polroku 2022 masívne investoval do budovania a rozširovania svojej mobilnej siete. Za posledných 6 mesiacov operátor priniesol 5G do ďalšieho veľkého mesta a zároveň pokryl 4G signálom viac ako 50 nových lokalít po celom Slovensku vrátane Terchovej, Zázrivej či Vyhní. V pásme 1800 Mhz má už 4ka najväčší počet vysielačov z pomedzi všetkých ostatných mobilných operátorov, vďaka čomu je najmodernejšia 4G sieť 4ky dostupná už pre viac ako 86,5 % populácie Slovenska.“, hovorí 4ka.

Okrem iného 4ka prezrádza, že ich sieť využíva technológiu MIMO 4×4, vďaka ktorej teoretická maximálna rýchlosť prenosu dát je až do 290 Mbit/s, resp. 56 Mbit/s pri odosielaní dát.

„Nielenže neustále rozširujeme sieť do nových miest a obcí, ale zároveň aj modernizujeme naše súčasné vysielače v mnohých lokalitách, ktoré tak vďaka MIMO 4×4 technológii dokážu na moderných smartfónoch poskytovať na 4G podstatne vyššie rýchlosti a to až do 290 Mbit/s pre sťahovanie a cez 56 Mbit/s pre odosielanie dát,“ hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ky.

Využívate operátora 4ka? Dajte nám vedieť ako ste spokojní s kvalitou poskytovaných služieb.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close