BezpečnosťSpravodajstvo

Aktualizujte si Google Chrome čo najskôr. Staršie verzie obsahujú závažnú bezpečnostnú chybu!

V prehliadači Google Chrome spoločnosť Kaspersky identifikovala závažnú bezpečnostnú chybu „CVE-2019-13720“, ktorá je z kategórie „zero-day“.

Posledné týždne sme svedkami odhalení viacerých škodlivých softwarov alebo bezpečnostných chýb naprieč rôznymi aplikáciami. Najvypuklejšie problémy postihujú smartfóny a to bez ohľadu na operačný systém. Najnovšie bezpečnostná chyba však postihuje počítače, konkrétne internetový prehliadač Google Chrome. Na tému upozorňuje spoločnosť Kaspersky prostredníctvom svojho oficiálneho blogu.

Aktualizujte si prehliadač Google Chrome čo najskôr

Chyba, ktorú objavila spoločnosť Kaspersky je z  kategórie „zero-day“, teda chýb označujúcich zraniteľnosť softwaru, ktoré sú známe, ale neexistuje v danom momente na ňu žiadna bezpečnostná záplata. Spoločnosť Kaspersky chybu označila ako „CVE-2019-13720“.

Táto bezpečnostná chyba funguje na princípe, že na internetových stránkach s umiestneným škodlivým scriptom, ktorý ak identifikuje „vhodnú“ verziu prehliadača s danou bezpečnostnou dierou, tak infikuje najprv prehliadač, prostredníctvom ktorého sa môže dostať „hlbšie“ do počítača a to pomocou manipulácie operačnej pamäte. V ďalších krokoch škodlivý software získa oprávnenia pre možnosť čítania dát, ako aj ich zapisovania. V konečnom dôsledku je software schopný nainštalovať do zariadenia malware bez toho, aby o tom používateľ vedel.

Google k  danej bezpečnostnej chybe vydal stanovisko, v  ktorom píše, že najnovšia verzia prehliadača sa s touto bezpečnostnou chybou už vie vysporiadať (78.0.3904.87). Zároveň vyzýva všetkých používateľov prehliadača, aby si ho čo najskôr aktualizovali a nevystavovali sa možným rizikám.

Skontrolujte si aktuálnu verziu prehliadača

Aktuálnu verziu internetového prehliadača si môžete skontrolovať v  Nataveniach prehliadača. Kliknite na Nastavenia (Tri bodky) > v ľavej lište kliknite na „O prehliadači Chrome“ > následne si skontrolujte dostupnosť novej verzie.

ako si skontrolovat verziu internetoveho prehliadaca Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close