NávodyXiaomi

Aktualizovali ste aplikáciu vo vašom Xiaomi, no aktualizácia je chybná? Takto jednoducho vrátite staršiu verziu späť!

Stalo sa vám, že nainštalovaná aktualizácia aplikácie vám spôsobila problémy s jej používaním? Pozrite sa, ako túto aktualizáciu odinštalovať.

Častokrát sa stretávame s tým, že aktualizácie aplikácií v smartfónoch neprinášajú len úžitok. Aktualizácia aplikácie tak môže prinášať rôzne chyby, ktoré znefunkčnia isté funkcie a smartfóny sa tak môžu správať neočakávano a zvláštne. Čo však robiť, ak aktualizácia už prebehla a vy sa chcete vrátiť o krok späť? Je to jednoduchšie ako ste si mohli myslieť. Ak sa vám teda stala podobná situácia a aktualizácia vašej aplikácie nepriniesla požadované ovocie, sledujte pozorne.

Vrátenie aplikácie späť na staršiu verziu môže mať viacero dôvodov

Možno sa pýtate, ako sa vôbec môže stať, že si niekto do smartfónu nainštaluje chybnú verziu aplikácie. Toto sa stáva najmä vtedy, keď využívate beta verziu aplikácie, ktorá nie je úplne stabilná, no novšia verzia aplikácie dokáže situáciu ešte zhoršiť. Navyše majú mnohí z nás aktivované automatické aktualizácie aplikácií, ktoré často ani neregistrujeme. Ani nevieme, že prišlo k nejakej zmene, kým nepríde chyba, ktorú treba odstrániť.

Informovanie developerov o chybe v aplikácii môže byť zdĺhavé a častokrát potrebujeme aplikáciu využívať hneď. Práve od tohto nám slúži „krok späť“, teda nainštalovanie predchádzajúcej verzie aplikácie a odinštalovanie nepotrebných a chybných verzií.

Ako sa k tejto možnosti v nastaveniach smartfónu dostať?

Postup vrátenia chybnej aktualizácie späť je jednoduchý. Stačí sa trochu porozhladnuť v aplikácii Nastavenia vo vašom Xiaomi, Redmi či Poco smartfóne, ktorý beží na nadstavbe MIUI. Idete sa na to pozrieť s nami? Tak sledujte pozorne!

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte kategóriu Aplikácie
  • Zvoľte možnosť Spravovať aplikácie
  • Vyberte si aplikáciu, ktorá vám robí problémy
  • Klepnite na možonsť Odinštalovať aktualizácie v spodnej časti obrazovky

Tak čo, podarilo sa? Veríme, že vám aplikácie už teraz nebudú spôsobovať problémy a ich používanie bude oveľa jednoduchšie. Ak by vám aplikácia spôsobovala problémy opakovane, odporúčame vám deaktivovať možnosť automatických aktualizácií aplikácie v Obchode Play, ktoré môžu aplikáciu opakovane privádzať k problémom s jej využívaním.

Poznali ste túto funkciu vo vašom smartfóne? A už ste ju aj niekedy použili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close