SpravodajstvoXiaomi

Aktualizácia firmvéru náramku Xiaomi Mi Band 5 prináša funkciu, na ktorú mnohí z nás čakali roky

Najnovšia firmvérová aktualizácia obľúbeného inteligentného náramku od Xiaomi po rokoch prináša 24-hodinový spánkový monitoring

Inteligentné náramky zo série Xiaomi Mi Band patria už roky medzi najobľúbenejšie takmer vo všetkých kútoch sveta. Najnovšia generácia s označením Mi Band 5 nadviazala na zrejme najpopulárnejší model Mi Band 4 len pred pár mesiacmi, no aj za tak krátky čas si novinku obľúbili milióny spokojných zákazníkov. I keď ide o najnovší model z portfólia spoločnosti Xiaomi, stále sa nejednalo o úplne dokonalý produkt, ktorý by nemal žiadne chyby. Jednu z nevýhôd náramku Mi Band 5 sa však najnovšie rozhodla spoločnosť Xiaomi odstrániť prostredníctvom firmvérovej aktualizácie, ktorá by mala byť v prvých regiónoch dostupná už dnes.

Príchod dlhoročne očakávanej funkcie

Najnovšia firmvérová aktualizácia s označením 1.0.2.26 prináša hneď 3 nové funkcie, no pri pohľade na náš región sa väčšiny z nás týka iba jedna, no tá najzásadnejšia z nich. Náramok bude totižto po aktualizácii schopný 24-hodinového spánkového monitoringu, čo doposiaľ nedokázal ani jeden z predchodcov náramku Mi Band 5. Spoločnosť o monitorovaní zdriemnutia počas dňa informovala už počas prezentácie novej generácie, no plnohodnotný monitoring spánku aj počas dňa sa stáva skutočnosťou až po tejto aktualizácii. Pre bežných používateľov to teda znamená, že aj poobedné zdriemnutie, či nebodaj prevrátený režim v prípade ľudí pracujúcich v noci, budú adekvátne zachytený náramkom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po boku tejto naozaj dôležitej, po ktorej ste volali možno aj vy, sa do softvéru náramku dostávajú aj ďalšie, pre nás menej podstatné funkcionality ako podpora ďalších 4 jazykov (hebrejčina, gréčtina, vietnamčina a indonézština). Poslednou novinkou je podpora kariet lokálnych dopravcov pre štvoricu čínskych regiónov, no táto funkcia je určená čisto pre domáci, teda čínsky trh.

Ako na aktualizáciu firmvéru?

Aktualizácia firmvéru by mala byť možná už v týchto momentoch, no zatiaľ nie je známe, či je už dostupná aj v našich končinách. V prípade, že by ste chceli aktualizáciu firmvéru skúsiť na vašom náramku, stačí postupovať podľa týchto krokov. Skontrolujte si verziu aplikácie Mi Fit, ak máte verziu s označením v4.8.0, aktualizácia firmvéru by mala nastať automaticky po pripojení náramku. Ak sa tak nestane, v aplikácii zvoľte položku Profil, následne Moje zariadenia a po kliknutí na váš náramok zvoľte možnosť Skontrolovať aktualizácie. Pochopiteľne, ak nemáte vyššie uvedenú verziu aplikácie Mi Fit, najprv treba aktualizovať samotnú aktualizáciu či už vyhľadaním aktualizácie v nastaveniach aplikácie, alebo cez obchod s aplikáciami.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close