SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Aktualizácia Fall Creators Update beží už na 5,3% Windows počítačov. Napriek svojím chybám je úspešnejšia ako predošlé verzie

Ďalšia veľká aktualizácia pre operačný systém Windows 10 prišla len nedávno. Je ale „úspešnejšia“ ako jej predchodcovia? Spoločnosť AdDuplex opäť zverejnila najnovšie štatistiky.

Aktualizácia Fall Creators Update prišla vo veľkom štýle, no nepriniesla nakoniec toľko nových funkcií, ako sme očakávali. Spolu s novými funkciami ale prináša aj kopec chýb, no aj napriek týmto nedostatkom, sa prvé štatistiky sťahovania nachádzajú v optimistických číslach. Na základe nameraných dát za posledný týždeň, je aktualizácia Fall Creators Update nainštalovaná už na viac ako 5,3% všetkých Windows 10 počítačov.

Rýchlejší štart ako jej predchodcovia

Zdroj: AdDuplex

Najnovšia aktualizácia má podľa štatistík oveľa rýchlejší štart, ako jej predchodcovia. Predošlá verzia Creators Update si nepočínala tak dobre, ako Fall Creators update, no samozrejme, Creators Update stále prevláda a aj dlhú dobu ešte prevládať bude. Predošlá verzia je momentálne na hranici 74,6% a predpokladáme pomalšie klesanie. Agresívny štart aktualizácie Fall Creators Update je podľa Microsoftu spôsobený aj oveľa výraznejšou spoluprácou Microsoftu a niektorých partnerských spoločností, ktoré najnovšiu aktualizáciu testovali aj niekoľko týždňoch dopredu a hlavne tie zvyšujú počty v štatistikách.

Windows Phone 8.1 stále v svete Windows smartfónov prevláda

Zdroj: AdDuplex

Už 3 roky starý mohykán sa stále zubami nechtami drží na „tróne“. Už takmer úplne opustený operačný systém Windows Phone 8.1 si aj po 3 rokoch od vydania udržiava takmer 74% podiel. Na druhej priečke sa nachádza operačný systém Windows 10 Mobile, ktorý je používaný na 20,9% Windows smartfónov. Tak vysoký podiel Windows Phone smartfónov na trhu je až zarážajúci, no všetci dobre vieme prečo. Microsoft starším Lumiám nedal ani možnosť stiahnuť novší operačný systém a používatelia ich jednoducho používajú až doteraz aj napriek tomu, že Microsoft zvysoka kašle aj na novší Windows 10 Mobile a to radšej nespomíname, ako má v paži staršie verzie.

Ako ste na tom Vy? Bežíte už na najnovšej aktualizácií Fall Creators Update alebo radšej čakáte na to, aby ostatní používatelia vychytali všetky muchy a nainštalujete ju, až keď bude úplne dokonalá a bezpečná? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: AdDuplex

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close