NávodyXiaomi

Ako zrýchliť rýchlosť nabíjania vášho Xiaomi? Pozrite sa na tento jednoduchý návod!

Niektoré Xiaomi smartfóny v sebe skrývajú možnosť zrýchlenia nabíjania. Pozrite sa, ako túto funkciu aktivovať aj u vás.

Poznáte to, váš smartfón sa vybije v tú najnevhodnejšiu chvíľu a vy nemáte dostatok času, aby ste ho nabili. Alebo ste si zabudli dať nabíjať smartfón s predstihom a teraz potrebujete súrne odísť z domu, no batéria vám ukazuje len 10 percent nabitia. V takomto prípade by sa vám určite hodilo, keby sa vaše zariadenia nabíjalo rýchlejšie a zatiaľ čo sa budete pripravovať a odchod z domu sa vám smartfón nabije na dostatočnú hodnotu. Niektoré Xiaomi smartfóny disponujú funkciou, ktorá vám umožní smartfón nabiť rýchlejšie a využiť tak plný potenciál nabíjania. Či aj váš smartfón podporuje túto funkciu si môžete overiť jednoduchým spôsobom.

Ako svoj Xiaomi smartfón nabiť rýchlejšie?

Aj keď nie všetky smartfóny, vybrané zariadenia s podporou rýchlejšieho nabíjania nám umožňujú svoje nabíjanie ešte zrýchliť. Pri bežnom nabíjaní totiž nevyužívajú plný potenciál nabíjania aby zabránili prehrievaniu smartfónu a učia sa tak z vašich návykov. Ak ste teda zvyknutý nabíjať svoj smartfón v noci, počas nočných hodín sa nabíjanie vie spomaliť a naopak počas núdzového nabíjania počas dňa sa zasa zrýchli. Ak si však chcete vo svojom Xiaomi rýchlejšie nabíjanie „vynútiť“, bude vám k tomu stačiť nasledovať pár krokov. Upozorňujeme vás však, že počas zrýchleného nabíjania sa môže váš smartfón viac zahrievať, čo naň nemusí z dlhodobého hľadiska vplývať pozitívne. Takto si toto rýchlejšie nabíjanie viete zapnúť.

  • Otvorte Nastavenia vášho smartfónu
  • Vyberte možnosť Batéria
  • Klepnite na záložku Batéria a zvoľte možnosť Zrýchliť rýchlosť nabíjania
  • Aktivujte si funkciu Zrýchliť rýchlosť nabíjania

Škodí rýchlejšie nabíjanie nášmu smartfónu?

Ako sme už vyššie spomínali, rýchlejšie nabíjanie prináša aj väčšie zahrievanie batérie, ktoré môže dlhodobo škodiť nášmu zariadeniu. Raz za čas však takéto nabíjanie neuškodí a nie je problém, ak ho svojmu smartfónu doprajete. Rovnako nie je problémom, ak by sme svoj smartfón neustále nabíjali na rýchlejšom adaptéri, ktorý dostaneme v balení smartfónu. Niektoré Xiaomi smartfóny majú totiž v balení 67W či až 120W adaptéry, pričom Xiaomi plánuje vyššie rýchlosti a pre pomalšie nabíjanie, ktoré by šetrilo váš smartfón si nemusíte kupovať iný adaptér. Pokojne vám postačí aj tento rýchlejší s aktivovanou funkciou adaptívneho nabíjania a teda bez aktivovanej funkcie pre zrýchlenie nabíjania.

Stále by ste však pre spomalenie degradácie batérie mali dodržiavať tipy, ktoré sa častokrát odporúčajú. Nevystavovať smartfón extrémnym vysokým a nízkym teplotám, nevybíjať svoje zariadenie pod 20% batérie či používať kvalitné nabíjacie adaptéry a káble. Toto všetko by ste mali dodržiavať, ak svoj Xiaomi smartfón chcete udržať v čo najlepšej kondícii čo najdlhšie a vyhnúť sa tak neskorším nepríjemnostiam.

Akú rýchlosť nabíjania podporuje váš smartfón? A využívate plný potenciál nabíjania? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close