NávodyXiaomi

Ako zmerať srdcový tep prostredníctvom snímača odtlačkov prstov vášho Xiaomi? Pozrite sa na to!

Srdcový tep si vieme odmerať aj prostredníctvom smartfónu. Meranie je celkom presné, aj keď touto funkciou disponujú len vybrané zariadenia.

Xiaomi smartfóny so svojou nadstavbou MIUI disponujú množstvom užitočných funkcií, o ktorých ste možno ani netušili. Jednou z takýchto funkcií je aj možnosť merania srdcového tepu prostredníctvom vášho skenera odtlačkov prstov. Ide o prémiovú funkciu, ktorou nedisponujú všetky Xiaomi smartfóny a pomerne dobre sa skrýva v nastaveniach vášho smartfónu. Ak teda nemáte fitness náramok či inteligentné hodinky, ktoré by vám merali srdcový tep a zaznamenávali údaje do aplikácie, môžete informačne využiť aj váš snímač odtlačkov prstov. Ako sa k tejto funkcii dostať? Pozrite sa s nami na tento jednoduchý návod a zistite, ako využiť túto prémiovú funkciu aj vo vašom smartfóne.

Ako si zmerať srdcový tep prostredníctvom Xiaomi smartfónu?

Meranie srdcového tepu už dávno nie je len výsadou špeciálnych prístrojov či tlakomerov, ktoré vám ukázali, aký je váš aktuálny srdcový tep. Dnes si ukazovatele zdravia môžete skontrolovať jednoducho aj prostredníctvom rôznych fitness trackerov a moderných technológií, ktoré môžu slúžiť aj na viacero funkcií. Nie nadarmo sa teda hovorí, že prostredníctvom smartfónu už dnes vieme spraviť takmer všetko. A ak by ste si chceli skenerom odtlačkov prstov skontrolovať aj váš tep, postup je jednoduchý.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na Špeciálne funkcie
  • Zvoľte možnosť Srdcový tep a priložte váš prst na skener odtlačkov prstov

Nie všetky smartfóny touto funkciou disponujú

Dnešné drahšie smartfóny disponujú optickým snímačom odtlačkov prstov pod displejom. Práve tieto snímače dokážu vďaka svetlu zmerať aj váš srdcový tep rýchlo a efektívne. Funkcia je však naozaj dostupná len pre smartfóny s takýmto typom snímačov odtlačkov prstov a predtým, než sa vydáte funkciu hľadať, ubezpečte sa, že vaše zariadenie týmto snímačom disponuje. Ďalšou otázkou je tiež to, ako veľmi presne tieto možnosti merania srdcového tepu fungujú.

Určite sa nemôžu vyrovnať profesionálnym prístrojom pre meranie srdcového tepu, aké nájdeme u lekárov. Snímanie je však naozaj celkom presné, aj keď by sme ho nemali brať ako smerodajné. Skutočný výsledok nám môžu dať len profesionálne prístroje, ktoré nám zmerajú srdcový tep. Ide však o pekný ukazovateľ nášho zdravia, ktorý môžeme využiť pre orientačné hodnoty a ak by sa náhodou stalo, že by hodnoty neboli v poriadku, mali by ste popremýšľať nad ďalšími krokmi.

Má váš smartfón možnosť zmerať vám váš srdcový tep? A poznali ste túto funkciu aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close