SpravodajstvoXiaomi

Ako zmení MIUI 13 a Android 12 vzhľad a funkcie vášho Xiaomi? Pozrite sa na výber týchto zmien!

Nadstavba MIUI 13 klope na dvere. Pozrite sa na časť zmien, ktoré so sebou prinesie nová verzia nadstavby pre Xiaomi smartfóny.

Nadstavba MIUI 13 sa nezastaviteľne blíži. Xiaomi ju už dokonca stihlo priniesť i pre prvé zariadenia v rámci uzavretého BETA programu. Oficiálne by mala byť predstavená však v priebehu najbližších dní. Posledné správy hovoria, že by sa tak malo stať 12. alebo 16. decembra po boku smartfónov z produktovej rady Xiaomi 12. V niektorých prípadoch bude nadstavba však založená nie na Androide 12, ale na Androide 11. Nič to však nemení na tom, že naše telefóny dostanú radu nových funkcií a zmien sa dočká i vzhľad rozhrania systému. Poďme sa teraz pozrieť na časť zmien, ktoré nás čakajú. Na tému upozorňuje známa Xiaomi komunita, Xiaomiui.net.

Režim jednej ruky

S príchodom verzie MIUI 8 sa režim jednej ruky stal o veľkej miere nepraktickým a nevyužiteľným. Rovnako treba uviesť, že tento režim je nevyužiteľným v prípade ovládania telefónu prostredníctvom dotykových gest. To sa však zmení. Režim jednej ruky bude možné vyvolať potiahnutím displeja zo spodnej časti smartfónu hore. Podmienkou však bude, že používateľ bude musieť mať zapnutý spodný indikátor.

Nový widget pre kontakty

Nový Android 12 priniesol radu nových widgetov. Tie samozrejme nebudú chýbať ani v nadchádzajúcej verzii MIUI 13. Nižšie na snímke obrazovky, sa môžete pozrieť, ako bude  vyzerať konverzačný widget po umiestnení na obrazovku. Rovnako treba dodať, že widget bude môcť byť vytvorený z ľubovoľnej konverzácie v telefóne. Vďaka tomu budete mať neustále po ruke čety, ktoré pokladáte za dôležité.

konverzacny widget v Xiaomi_MIUI 13
Zdroj: xiaomiui

Vylepšené notifikácie

Zmenou prejde i sekcia notifikácií, resp. upozornení. Okrem toho, že bola upravená ikona upozornenia, tak po novom, upozornenia z konverzačných aplikácii, ukážu i tvár odosielateľa správy, resp. jeho avatar.

nove upozornenia v MIUI 13
Zdroj: xiaomiui

Výraznejšie hodiny v stavovom riadku

Ďalej ako môžete vidieť, drobnou úpravou prešiel o stavový riadok. Snímka nižšie odhaľuje, že hodiny v stavovom riadku sú o niečo výraznejšie, ako tomu je teraz.

stavovy riadok_MIUI 13_xiaomi
Zdroj: xiaomiui

Nový formát zobrazenia dátumu

Úpravou prešlo i formátovanie dátumu na uzamknutej obrazovke, resp. v notifikačnej lište. Ako môžete vidieť nižšie, tak zobrazenie je o niečo jednoduchším a čistejším v porovnaní so súčasným zobrazením dátumu.

novy format zobrazenia datumu
Zdroj: xiaomiui

Nová animácia pri otváraní aplikácií

Rovnako Xiaomi sa pohralo i s animáciami, ktoré boli mierne prekopané. Ako môžete vidieť nižšie, tak zmenami prešli i animácie spojené s otváraním aplikácií.

Smart Toolbox: panel s nástrojmi a odkazmi na aplikácie

Nedávne správy rovnako odhalili, že do Xiaomi smartfónov zavíta Smart Toolbox. Vo svojej podstate ide o výsuvnú lištu, akú nájdeme i v telefónoch spoločnosti Samsung. Používateľ bude môcť dotykovým gestom vyvolať panel s odkazmi na aplikácie a nástroje.

Smart toolbox Xiaomi
Zdroj: Xiaomiui.net

Prekopaná bude i sekcia o batérii zariadenia

Ďalšia zmena príde i v podobe prekopania vzhľadu sekcie o batérii zariadenia. Zmeny nebudú iba v dizajne, ale aj vo funkciách. Napríklad, ako môžete vidieť nižšie, tak pribudne indikátor teploty.

Xiaomi indikátor teploty batérie
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Páčia sa vám nadchádzajúce zmeny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close