Ako zistiť zdravie a reálnu kapacitu batérie vášho Xiaomi telefónu? Potrvá vám to len pár desiatok sekúnd!

Pomocou krokov nižšie môžete odhaliť, či vaša batéria je v dobrej kondícii, alebo nie.

Bateria smartfonu
Zdroj: YouTube (Samsung)

Batériám našim telefónov častokrát dávame zabrať viac, ako by sme mali. Máme zapnuté neustále funkcie, ktoré nepoužívame, alebo sa o batériu telefónu riadne nestaráme. Môže ísť napríklad o zapnutie funkcie 5G sietí, hoci výhody tejto technológie nevyužívame, alebo o nesprávne nabíjanie zariadenia, napríklad pri nízkych teplotách.

Ešte v prvej polovici decembra sme vám priniesli článok, kde sme sa venovali kapacite batérie telefónu. Do pozornosti sme vám dali nástroj, ktorý je schopný odhaliť kondíciu vašej batérie. Nevýhodou postupu, ktorý sme vám ukázali bolo, že k informácii ohľadne reálneho stavu batérie, sa dostanete s odstupom niekoľkých dní. Dovoľte nám preto, dať vám do pozornosti návod, ako môžete odhaliť reálnu kapacitu batérie v prípade telefónov Xiaomi v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd. Na návod nižšie upozornil portál c.mi.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako odhaliť reálnu kapacitu batérie Xiaomi telefónu?

K odhaleniu reálnej kapacity batérie budeme potrebovať MIUI ADB ovládače, nástroje Platform Tools, počítač a mať nabitý telefón na 100%. Ovládača a nástroje môžete stiahnuť prostredníctvom tohto odkazu. Následne rozbaľte súbor Platform Tools na disk C vo vašom počítači. Do rovnakého priečinku rozbaľte i ADB ovládače. Potom otvorte ADB-Installer súbor a nainštalujte ho.

ako zistit realnu kapacitu baterie xiaomi smartfonu_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz budete potrebovať, aby ste si zapli vývojárske nastavenia vo vašom smartfóne a zapli funkcie Ladenie USB a USB Ladenie (Bezpečnostné natavenia). Urobiť tak môžete potom, ako si otvoríte sekciu o Telefóne a niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknete na Verziu MIUI. Potom by ste mali vidieť hlášku, že ste sa stali vývojárom.

Xiaomi MIUI aktivovanie rezimu vyvojarov
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz sa vráťte do nastavení vášho telefónu a choďte do sekcie Ďalšie nastavenia, kde nájdete priečinok Možnosti pre vývojárov. Otvorte ho a následne zapnite funkcie Ladenie USB a USB ladenie.

Následne, ako zapnete funkcie vyššie, tak pripojte váš smartfón k počítaču prostredníctvom USB kábla. Potom vám na smartfóne vyskočí notifikácia, ako môžete vidieť nižšie. Potvrďte ju.

MIUI 12 Nastavenia pre vyvojarov_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz sa vráťme k nástroju Platfom-tools, ktorý ste rozbalili na disk C. Ako budete mať otvorený priečinok, tak do adresného riadku priečinku napíšte „CMD“ a stlačte Enter. Potom sa vám otvorí príkazový riadok.

ako zistit realnu kapacitu baterie xiaomi smartfonu_2.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako sa vám otvorí príkazový riadok, tak napíšte do neho príkaz „adb devices”. Následne by ste mali vidieť zoznam pripojených telefónov (List of devices attached). Potom vložte príkaz „adb shell dumpsys battery“. Mali by ste následne vidieť obrazovku, ako môžete vidieť nižšie.

zdravie Xiaomi baterie
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak budete mať telefón nabitý na 100%, tak by ste mali pri položke „Status“ vidieť číslo 5. Môžete tam vidieť však i iné čísla:

1 – problémy s čítaním informácií o batérii

2 – nabité (nie plné)

3 – nenabitý, ale pripojený k usb alebo nabíjačke

4 – nenabité

5 – Plne nabité

Do pozornosti vám dávame zároveň i položku „health“, teda zdravie. Pri tejto položke uvidíte čísla od 1 do 5, pričom čím nižšie číslo dosiahnete, tak tým to je lepšie. Čísla 1 až 2 značia, že batériu máte v excelentnom zdraví. Číslo 3 značí normálne zdravie. Pri 4-5, ide o slabé zdravie batérie, pri ktorom by ste mali zvážiť výmenu batérie. Rovnako nám dovoľte dať vám do pozornosti i prvé štyri čísla pri položke Charge counter, ktoré značia reálnu kapacitu batérie telefónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre