Ako zistiť silu WiFi signálu vrátane toho, či niekto cudzí nie je pripojený na vašu sieť?

Pomocou aplikácie Net Analyzer môžete zistiť množstvo užitočných informácií o vašej WiFi sieti.

Ako zistit intenzitu Wifi signalu
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com (OpenClipart-Vectors)

Internet je neodlúčiteľnou súčasťou životov mnohých z nás. Využívame ho ako za zábavou, tak aj za prácou. Z času na však hapruje, pričom dôvodov prečo môže byť hneď niekoľko. A práve preto by sme vám chcel dať do pozornosti jednu zo šikovných aplikácií určených na analýzu WiFi siete. Ide konkrétne o aplikáciu Net Analyzer, ktorá je dostupnou zadarmo. Stiahnuť ju môžete z Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Network Analyzer
Network Analyzer
Developer: Jiri Techet
Price: Free

Zistite silu signálu

Net Analyzer je šikovnou aplikáciou, ktorá ponúka širokú škálu informácií týkajúcich sa vašej WiFi sieti, ku ktorej ste pripojení, ale aj sietí naokolo. Jednou zo základných funkcií je analýza sily signálu, pomocou ktorej môžete napríklad zistiť, či WiFi sieť, ku ktorej ste pripojení, má dostatočný dosah aj vo vzdialenejších miestnostiach od routera. Urobiť tak môžete po otvorení ponuky menu a následnom zvolení možnosti WiFi Singal. Okrem iného prostredníctvom ikony v pravej vrchnej časti obrazovky, môžete prepnúť z analýzy signálu 2,4Ghz pásma na 5Ghz pásmo. Do pozornosti vám dávame ešte číslo vedľa názvu siete, ktoré znamená, koľko zariadení je pripojených k danej WiFi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zistite, aké zariadenia sú pripojene k vašej WiFi

Ďalšia skvelá funkcia je, že pomocou sekcie LAN Scan, ktorú rovnako nájdete v ponuke menu, môžete urobiť analýzu zariadení, ktoré sú pripojené k vašej WiFi sieti. Zároveň následne po rozkliknutí jednotlivých zariadení, môžete otestovať viacero vecí. Napríklad ping (odozvu) zariadenia, hlbšie identifikovať typ pripojeného zariadenia a podobne. Samotná analýza trvá len pár sekúnd. Nižšie si môžete pozrieť, ako tento výsledok vyzerá.

Základné informácie o vašej WiFi sieti

Zároveň nám dovoľte, dať vám do pozornosti ešte úvodnú sekciu ohľadne základných informácií o WiFi sieti, ku ktorej ste pripojení. Nájdete tam viacero užitočných informácií. Napríklad, pomocou tejto sekcie môžete zistiť, keď ste pripojení k WiFi, tak či samotná sieť je pripojená k internetu (funkciu oceníte napríklad v prípade výpadku internetu). Rovnako môžete odhaliť maximálnu prenosovú rýchlosť routera a ďalšie podrobnosti.

Analyza WiFi siete
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem iného táto sekcia ponúka informácie aj o vašej SIM karte, resp. operátorovi vo vašom smartfóne. Napríklad či máte aktívny roaming, mobilný internet a podobne, pričom je možné priamo z rozhrania aplikácie dostať sa do nastavení smartfónu, aby ste ich prípadne upravili podľa svojich predstáv.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre